به گزارش صبح توس؛ حسین فلاح جوشقانی امروز در مراسم رونمایی از کیف پول هوشمند در مشهد، با اشاره به این نکته که 60 درصد از شبکه تلفن همراه کشور مبتنی بر فناوری نوین است، گفت: در حوزه شبکه تلفن همراه سه اپراتور اصلی و پنج اپراتور مجازی در کشور فعال است.

 

معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر توسعه حوزه آی.تی در همه عرصه‌ها با توجه به تاکید دولت مبنی بر دولت الکتونیک تاکید و تصریح کرد: فناوری وجه تمایز در همه کسب و کارهاست و استفاده از ظرفیتهای نوآوری و فناوری، کسب و کار را متمایز و به سوی پیشرفت و تعالی پیش می برد.

 

وی به رشد چشمگیر فناوری اطلاعات در دنیا اشاره و اضافه کرد: خصوصی سازی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از سال 82 آغاز شد و هم اکنون فقط 10 درصد از بخش زیرساختی این حوزه توسط دولت و مابقی توسط بخش خصوصی اداره می شود.

 

فلاح ادامه داد: هم اکنون ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور 110 درصد است و 85 میلیون سیم کارت فعال در شبکه وجود دارد.

 

وی با اشاره به رونمایی از کیف پول هوشمند در مشهد، گفت: برای پرداخت از این طریق، اپراتورهای تلفن همراه بسترها را توسعه می دهند و بانکها خدمات پولی را ارائه می کنند که برای اجرای بهتر این طرح ها همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ضروی است.

 

معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به حمایت وزارت ارتباطات برای رسیدن به اهداف تکلیف شده در برنامه ششم توسعه از فعالیتهای نوین اشاره کرد و ادامه داد: طبق برنامه ششم توسعه باید به رشد 10.4 درصدی در حوزه ارتباطات و رشد 2.5 برابری در حوزه آی.سی.تی دست یابیم و شبکه ملی ارتباطات را گسترش دهیم.

 

وی  با بیان اینکه کیف پول الکترونیکی برای اولین بار در خاورمیانه در مشهد فعال شده است افزود: ارائه خدمت و آغاز خدمات نوین از کلانشهر مشهد، خدمت رسانی به تمام ایران است.

 

رونمایی از کیف پول هوشمند اولین گام در جهت شهر هوشمند

 

در ادامه این مراسم قاسم تقی زاده خامسی، شهردار مشهد ضمن بیان این نکته که رونمایی از کیف پول هوشمند اولین گام در راستای هوشمندسازی شهر است، گفت: لازمه شهر هوشمند در کنار اجرای طرح های هوشمند، آموزش شهروندان است و دست اندرکاران باید در راستای آموزش شهروندان نیز فعال باشند.

 

وی اظهار کرد: شهر مشهد به عنوان اولین شهر در کشور نسبت به پیاده سازی کیف پول هوشمند اقدام کرد و روند هوشمندسازی در این شهر با جدیت دنبال می شود.

 

لازم به ذکر است؛ بهای خدمات اتوبوسرانی و قطارشهری در مشهد از طریق کارت شهروندی و بهای تاکسی به صورت نقدی پرداخت می شد که با رونمایی از کیف پول همراه الکترونیک امکان پرداختهای مزبور در بستر وب و از طریق موبایل فراهم شد.

انتهای پیام/