به گزارش صبح توس؛رئیس حوزه علمیه شهرستان مه ولات  در گفتگو با خبرنگار صب توس در رابطه با تلاوت و تفسیر قرآن گفت: یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی برگزاری باشکوه مجالس تلاوت، حفظ و تفسیر قرآن  است که جز با خون شهدا به دست نیامده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین کریمیان با اشاره به حقوق والدین نسبت به فرزندان یادآور شد:برای فرزندان نام نیکو انتخاب کنید و اسامی انتخاب کنید از اسامی اهل بیت و عصمت طهارت باشد و هرچه می توانید اسامی را در جامعه اسلامی رونق بخشید.

 

وی افزود:اگر چه بعضی از هجمه ها در شبکه های اجتماعی و مجازی نسبت به اسامی اهل بیت انجام شده است ونیز این هجمه ها به اسامی مبارک نقی،تقی،جعفر و جواد وارد شده و مورد تمسخر قرار گرفته است.

 

رئیس حوزه علمیه مه ولات خاطرنشان کرد:جا دارد نسبت به این مقوله ها پیگیری های لازم انجام شود و بعضی اوقات علت کم رونق شدن اسامی اهل بیت در زندگی بد تلفظ کردن آنهاست.

 

کریمیان تصریح کرد: حقوق والدین نسبت به فرزندان آموختن ادب است و هر چیزی ادبی دارد و باید خانواده های محترم فرزرندان خود را با این ادب و رسوم آشنا نمایند.

 

وی افزود:یکی دیگر از وظایف والدین نسبت به فرزندان  آموختن قرآن است که اگر فرزند جوان و نوجوان در این برهه از سنین به دنبال آموختن قرآن بروند یقینا قرآن با پوست،گوشت و استخوان آنها عجین خواهد شد و این باعث می شود فرزندان از آسیب های شیطان در امان بماند و خداوند برای پدر و مادر های آنها مقام هایی قائل خواهد شد.

 

رئیس حوزه علمیه امام خمینی مه ولات از تمام خانواده ها درخواست بهره گیری از قرآن کرد و گفت:از خانواده ها تقاضا داریم هر مقداری می توانند از قرآن بهره بگیرند و روز خود را با قرآن شروع کنند و افرادی سواد ندارند از امام صادق (ع) در روایت آمده است به قرآن گوش دهید چراکه گوش دادن به قرآن ایمان انسان را زیاد و قوی خواهد کرد.

انتهای خبر/