به گزارش صبح توس؛ سرقت کابل‌های مخابراتی در چند روستای شهرستان نیشابور مشکلات زیادی را برای اهالی این روستاها به وجود آورده است.

یکی از اهالی روستای منطقه بلهرات نیشابور در این خصوص گفت: روستای کاریزک حدود دویست خانوار جمعیت دارد، مشکل ما عدم وجود آنت دهی موبایل است و از طرف دیگر کابل‌های تلفن را به سرقت می برند که در پی آن تلفن های ثابت قطع‌شده است.

یکی دیگر از اهالی در این خصوص می‌گوید: تقریباً چهار ماه قبل از نزدیکی روستای روح آباد سیم‌ها را به سرقت بردند و باوجود مراجعه چندین مرتبه‌ای به اداره مخابرات شهرستان هنوز پاسخی در این خصوص دریافت نکرده‌ایم.

علاوه بر قطع بودن تلفن‌های ثابت، آنتن دهی تلفن همراه مشکلات مردم را دوچندان کرده است.

مسئولان اداره مخابرات شهرستان نیشابور بابیان اینکه گزارش سرقت کابل‌های به دادگستری و نیروی انتظامی ارسال‌شده است، گران بودن و احتمال سرقت چند مرتبه‌ای این کابل‌ها را مانع خرید و نصب مجدد این کابل‌ها می‌دانند.

شهرآبادی رئیس اداره مخابرات شهرستان نیشابور در گفتگو با خبرنگار ما در این خصوص گفت: در بسیاری از مسیرها به‌ویژه در مسیرهای روستایی شبکه کابل بجای زمینی به‌صورت هوایی اجراشده است که به علت گرانی مس و اوضاع اقتصادی نامساعد شاهد سرقت این کابل‌ها هستیم.

وی افزود: سرقت کابل‌ها باعث قطع ارتباط روستاها می‌شود که با توجه به حجم زیاد سرقت‌ها سرعت تأمین کابل و کابل‌کشی پائین بوده و تعمیر خطوط زمان زیادی می‌برد.

سیم‌های مخابرات در این منطقه برای چندمین مرتبه به سرقت می‌رود لازم است مسئولین مربوطه برای اتصال مجدد این منطقه به تلفن و جلوگیری از این سرقت‌ها راه مناسبی پیدا کنند.

انتهای پیام/