حجت الاسلام حسن صادقی امام جمعه گناباد در گفتگو با صبح توس؛ به مناسبت هفته وحدت اظهار کرد: اتحاد مردم شیعه و سنی کشورهای اسلامی مانند ایران، عراق، لبنان و سوریه شکست داعش را محقق کرد، امری که حتی خود آمریکایی ها آن را سخت می دانستند.


وی افزود: آمریکا و دیگر دشمنان با ایجاد اسلام آمریکایی و تشیع انگلیسی و حمایت از گروههای تکفیری مانند داعش به دنبال ارائه چهره ای خشن از اسلام و مسلمانان و همچنین ایجاد تفرقه میان آحاد شیعه و سنی بودند ولی با شکست داعش توسط محور مقاومت اسلامی و ایران بار دیگر نقشه های آنان نقش بر آب شد

.
امام جمعه گناباد با بیان اینکه شکست داعش مصداق بارز همدلی و وحدت شیعه و سنی است گفت: دیگر مصداق بارز محبت عملی و وحدت میان شیعه و سنی در امدادرسانی به زلزله زگان کرمانشاه عینیت یافت و مردم بدون توجه به مذهب و بنابر وظیفه انسانی از هیچ تلاشی برای کمک به همنوعان خود دریغ نکردند.


وی افزود: مهمترین نتیجه تفرقه افکنی بین مسلمانان در طول تاریخ، تقویت معاندان و تضعیف حکومتهای اسلامی بوده و لذا هرگونه مظاهر تفرقه اقدامی در جهت سیاست مستکبران است.


حجت الاسلام حسن صادقی اظهار کرد: محور اسلام نابی را که حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار و مبلغ آن بودند، مودت، محبت و خدمت بود و تاکید بر این سه اصل در طول تاریخ همواره ثمرات خوبی برای مسلمانان به همراه داشته است.


وی ضمن تأکید بر توجه به نقاط مشترک شیعه و سنی از جمله قرآن و پیامبر (ص) به عنوان عامل مهم تحکیم وحدت افزود: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری توهین به اعتقادات و ناسزاگویی به بزرگان اهل سنت حرام است.

انتهای پیام/