به گزارش خبرنگار صبح توس؛ عدم پرداخت سود سهامداران کارخانه سیمان جوین، پس از ۷ سال تولید و فروش سیمان، موضوعی است که این روزها سهامداران این کارخانه به عنوان یکی از بزرگترین مراکز صنعتی شهرستان جغتای را متوجه دستگاه قضا کرده است.

این کارخانه که مجوز ساخت آن در سال ۸۴ صادر شده و ساخت آن ۳ سال زمان برده است، اکنون پس از ۷ سالی که از اولین سال تولید آن می گذرد، خبری از پرداخت سود سهامداران نیست و ۷ هزار سهامدار خود را در بلاتکلیفی قرار داده است.

اولین سال تولید سیمان در این مرکز صنعتی به سال ۱۳۸۹ بر می گردد، و در این ۷ سال چند نوبت از سهامداران  به منظور واریز سود، شماره حساب دریافت شده است، اما سودی پرداخت نشده است.

علی اکبر معیری یکی از سهامداران این کارخانه که ۱۰۰ هزار سهم از آن را خرید کرده است، به خبرنگار ما گفت: اعلام گزارش از وضعیت سود و زیان کارخانه حداقل انتظاری است که از مسولان این واحد صنعتی داریم، اما دست اندرکاران سیمان جوین، همین حداقل را هم برایمان برآورده نساخته اند.

وی افزود: چند نوبت شماره حساب از ما دریافت شده است تا شاید سودی برایمان واریز نمایند، اما به جز یک نوبت که مربوط به سالهای ۸۹ و ۹۰ بود، خبری از سود سهام هایمان نشده است.

این سهامدار کارخانه سیمان جوین خاطرنشان کرد: این کارخانه هر روز فعال بوده و تعطیلی نداشته است و محصولات خود را به فروش می رساند، بنابراین انتظار می رود تا مدیران آن، نسبت به واریز سود سهامداران خود اقدام نمایند.

 

اگر شفاف سازی نشود، شکایت میکنیم

معیری خاطرنشان کرد: مسولان کارخاته سیمان باید درباره وضعیت سوددهی و یا زیان دهی شرکت برای ۷ هزار سهامدار خود شفاف سازی کنند، تا سهامداران در جریان آخرین وضعیت سهام خود قرار گیرند.

وی با انتقاد از بی توجهی ها به درخواست های سهام داران، اظهار داشت: ادامه وضعیت فعلی و شفاف نشدن وضعیت سود سهامداران باعث شده است تا به منظور شکایت از کارخانه سیمان جوین دست بکار شویم.

 

سیمان جوین یک شرکت زیان ده است

در همین رابطه چندی پیش جواد آزمون مدیرمالی شرکت سیمان جوین در گفت و گو با روزنامه خراسان مدعی شده بود: سود سهام سال های ۸۹ و ۹۰ به سهامداران پرداخت شده است و این در حالی است که  کارخانه سیمان جوین از همان ابتدا زیان ده بود.

آزمون همچنین درباره دلیل عدم پذیرش شرکت سیمان جوین در بورس خاطرنشان کرده است: به دلیل رکود اقتصادی، افت صنعت ساخت و ساز، تغییر شرایط بین المللی و انجام نشدن صادرات، واقع شدن کارخانه سیمان جوین در یک منطقه محروم و هزینه اضافه حمل بار (مثلا از جغتای تا مشهد) ،ناتوانی در رقابت با کارخانه های بزرگ سیمان، ۳ برابر شدن قیمت سوخت مازوت و ... شرکت سیمان جوین نتوانست به سوددهی برسد و همین عامل نیز موجب شد بورس یک شرکت زیان ده را نپذیرد و سیمان جوین وارد بورس نشود.

 

اوضاع سیمان جوین بهتر می شود

وی همچنین اظهار داشته است: هم اکنون شرکت روزانه ۱۲۰۰ تن تولید سیمان دارد و به دلیل این که بازار فروش وجود ندارد کلینکر تولید و ذخیره می کنیم تا برای مرحله رونق تولید از آن استفاده کنیم.

آزمون در پاسخ به این که از چه زمانی قرار است وضعیت سیمان جوین بهبود یابد و به سوددهی برسد، می گوید: پیش بینی مدیرعامل این است که از اواسط امسال وضعیت بهتر خواهد شد ولی من می گویم پایان امسال وضعیت شرکت سیمان جوین بهبود خواهد یافت.

انتهای پیام/