به گزارش صبح توس؛ محمد گیوزاد امروز در جلسه مبارزه با قاچاق کالا،ارز و مواد مخدر شهرستان گناباد گفت: ما در زمینه کشف کالای قاچاق به دنبال  مچگیری نیستیم؛ اما با هم افزایی و پیشگیری در مقوله قاچاق کالا می توان از انتقال کالاهای قاچاق از مسیر گناباد به سایر نقاط استان جلوگیری کرد.

 

وی ضمن اشاره به اعتیاد و مشکلات آن افزود: متاسفانه به دلیل برخی نا آگاهی های مردم و مسائل و مشکلات فرهنگی برخی ادارات و متولیان ترک اعتیاد، معتادان در گناباد با تنگناهایی در این بخش مواجه هستند که این مساله برخی اعتراضات را در جامعه به دنبال دارد.

 

جانشین فرمانده انتظامی گناباد گفت: معتادی که خودش برای رها شدن از اعتیاد اقدام کند دیگر مجرم نیست، لذا باید با تبلیغات و اطلاع رسانی صحیح اهمیت موضوع ترک اعتیاد را برای مردم تبیین کرد و مشارکت آنان را در این بخش افزایش داد.

 


وی ضمن اشاره به اهمیت فرهنگسازی در عرصه مبارزه با مواد مخدر افزود: با توجه به اینکه وجود پاتوقهای معتادان، آسیبهای فرهنگی و اجتماعی در گناباد را افزایش داده است، لذا باید این پاتوق‌ها با مدیریت و برنامه‌ریزی خاصی از بین بروند و طوری عمل شود که پاتوق‌های معتادان زیرزمینی نشود و از پراکنده شدن آنها جلوگیری کرد.

 

گیوزاد در ادامه اظهار داشت: طی ماه گذشته هشت قلم کالای قاچاق به ارزش ۳۰ میلیون تومان کشف و ضبط شد.

 

وی افزود: در زمینه مبارزه با مواد مخدر در ماه گذشته،۱۱۸کیلوگرم موادمخدر کشف،۲۸ نفر دستگیر و ۵دستگاه خودرو توقیف شده است که از ابتدای امسال تاکنون نسبت به سال گذشته ۴۱درصد افزایش کشفیات داشته ایم.

 

جانشین فرمانده انتظامی گناباد ادامه داد: طی ماه گذشته،۸۰۴ نخ سیگار و ۱۰مورد لوازم آرایشی جمعا به مبلغ ۳میلیون و ۴۸۷ هزار ریال کشف و ضبط گردید.

 

وی بیان کرد: از لحاظ ثبت و نظارت بر انبارهای موجود در شهرستان گناباد در سامانه جامع ثبت انبارها، در رتبه دوم استان قرار داریم.

انتهای پیام/