به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی اصغر امینی امام جمعه بردسکن با  گرامی داشت دهم آذرماه سالروز شهادت  آیت الله  مدرس و نامگذاری این روز به نام مجلس  گفت: شهید مدرس الگوی تمام عیار برای نمایندگان مجلس است و نمایندگان باید در حوزه کاری خود  سیره و منش  این شهید را سرلوحه کار خود قرار دهند. 

 

حجت الاسلام  امینی اظهارداشت: متاسفانه  شاهد این هستیم که مباحث سیاسی و نطق هایی که در مجلس بیان می شود داغ تر از مباحث اقتصادی و معیشتی مردم است.

 

وی اظهارامیدواری کرد: مجلس شورای اسلامی از  رشد و تعالی بالایی برخوردار و ضعف های خود را رفع  و روی ریل اصلی قرار بگیرد.

 

وی به برگزاری هشتادمین سالگرد شهادت این شهید بزرگوار در کاشمر اشاره کرد و گفت: برنامه این روز با دعای ندبه  که به صورت  مستقیم از شبکه یک سیما با سخنرانی آیت الله  رئیسی تولیت آستان قدس رضوی  آغاز شد و سپس برنامه  دیگری با حضور برخی از نمایندگان در جوار آرامگاه این شهید  برگزار شد.

 

وی به ارائه گزارش 100 روزه ریاست جمهوری  ازابتدای آغاز دولت دوازدهم  تاکنون اشاره کرد و گفت:  دولتمردان از دید خود به مسائل نگاه نکنند، بلکه براساس واقعیت ها گزارش کار ارائه  دهند.

 

 وی اظهارداشت: متاسفانه برخی از مطالب و اداعاهایی که  عنوان می شود  با مشکلاتی که در جامعه در حوزه اشتغال ، وضعیت اقتصادی و معیشتی، رکود بازار ، کاهش نرخ بیکاری و کاهش تورم واقعیت ندارد.

 

امام جمعه بردسکن از دولتمردان و نمایندگان مجلس خواست خودشان را گرفتار دعواهای سیاسی و  حزب و جناح نکنند و به فکر  رفع مشکلات مردم باشند.

 

وی با گرامی داشت  12 آذرماه روز جهانی معلولین  گفت: در شهرستان بیش از 2 هزار و 200 نفر معلول تحت پوشش خدمات اداره بهزیستی هستند  که متاسفانه  از وضعیت فضاهای شهری  ناراضی می باشند. 

 

حجت الاسلام امینی از شهرداری و دیگر دستگاههای اجرایی خواست نسبت به مناسب سازی فضاهای شهری و ادارات   به منظور تردد معلولین تدابیر لازم را اتخاذ کنند نه اینکه معلولین عزیز برای حضور در پارک ها مشکل  تردد داشته باشند. 

 

وی برتوجه ویژه به معلولین را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به اینکه قانون تکلیف کرده است که  3 درصد از استخدامی ادارات و سازمان ها از قشر معلولین بکارگیری شود متاسفانه این قانون در کشور اجرا نمی شود در صورتی که برخی از معلولین جز کارآفرین های موفق و از داشته ها و توانمندی های خوبی برخوردار هستند که می طلبد به این مهم نیز جامعه عمل پوشانده شود. 

 

وی در بخش دیگری از مطالبش ضمن تبریک فرارسیدن 17 ربیع سالروز ولادت خاتم النبیاء حضرت محمد (ص) و میلاد با سعادت امام جعفر صادق (ع) گفت: از 12 تا 17 ربیع به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است  که  ضرورت دارد اخلاق نبوی و صادقی در خانواده ها نهادینه شود و با اتحاد و همدلی و در کنار یک دیگر در جهت رفع مسایل و مشکلات اهتمام داشته باشیم.

 

امام جمعه بردسکن در بخشی دیگر از خطبه ها برهرچه بهتر برگزار شدن جشن های هفته وحدت  تاکید کرد و گفت: اخلاق و مهرورزی باید در خانواده ها  مورد توجه قرار بگیرد.

 

انتهای پیام/