به گزارش صبح توس؛ شهید خستگی ناپذیر و اسوه دیانت و سیاست در تاریخ معاصر ایران، آیت ‌الله سید حسن مدرس(ره) که حضرت امام خمینی(ره) او را زنده همیشه تاریخ و شهید بزرگی خوانده‌اند که القاب برای او کوتاه و کوچک است خودش به رضاخان پهلوی گفته بود که قبر من هر کجا باشد زیارتگاه می‌شود ولی تو در جایی می‌میری که نه آب باشد و نه آبادی و امروز اگر به کاشمر سفر کنید پس از هشتاد سال که از شهادت آن عالم والامقام می‌گذرد از هر کدام از مردم کاشمر که نشان مزار مدرس را بپرسی، زیارتگاه باشکوهی را نشانت می‌دهد تا صدق گفته شهید مدرس(ره) مبنی بر زیارتگاه شدن قبر او برای همگان ثابت شود.

مقام معظم رهبری فرموده‌اند که: «کسی فکر نمی‌کرد روزی مدرس به عنوان امامزاده‌ای برای عاشقان خدا در بیاید» ولی همان گونه که حضرت آقا فرموده‌اند امروز زیارتگاه شهید مدرس همچون امامزاده‌ای مورد توجه مردم در کاشمر است و این مجموعه هم اکنون همچون نگینی در این شهرستان می‌درخشد و به یک قطب فرهنگی و مذهبی در این منطقه تبدیل شده است.

واگذاری مدیریت مجموعه زیارتگاه شهید مدرس(ره) توسط حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به آستان قدس رضوی و مأمور ساختن تولیت این آستان مقدس برای پیگیری و رسیدگی به امور این زیارتگاه، فصل نوینی را در کاشمر رقم زده و باعث رشد و توسعه عمرانی و فرهنگی قابل توجه این زیارتگاه شده است.

هر ساله دهم آذرماه سالروز شهادت شهید مدرس(ره) که به پاس پایمردی‌های این شهید والامقام در مجلس آن روزگار به عنوان روز مجلس نامگذاری شده است مراسم ویژه‌ای با حضور مسئولان استانی و کشوری در جوار زیارتگاه باشکوه این شهید در کاشمر برگزار می‌شود.

امسال نیز بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و از آنجا که هشتادمین سالروز شهادت شهید مدرس(ره) مصادف با روز جمعه شده است برنامه‌های متنوعی در کاشمر و در سالروز شهادت این اسوه دیانت و سیاست برگزار خواهد شد.

فردا به همین مناسبت شهرستان کاشمر میزبان تولیت آستان قدس رضوی است و دعای ندبه سراسری نیز با پخش مستقیم از شبکه اول سیما و با سخنرانی حضرت آیت‌الله رییسی در جوار زیارتگاه شهید مدرس(ره) برگزار خواهد شد ضمن اینکه فاز دوم کتابخانه زیارتگاه شهید مدرس(ره) کاشمر نیز با حضور تولیت آستان قدس رضوی افتتاح خواهد شد.

همچنین مراسم ویژه سالروز شهادت شهیدمدرس(ره) نیز فردا از ساعت 10 صبح با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین پژمانفر نماینده مردم مشهد و نایب‌رییس کمیسیون فرهنگی آغاز و با برگزاری نمازجمعه کاشمر به امامت امام جمعه این شهرستان در سالن اجتماعات زیارتگاه شهید مدرس(ره) ادامه خواهد یافت.

همچنین بعد از ظهر جمعه نیز برنامه عطر عاشقی با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین پناهیان از جوار زیارتگاه شهید مدرس(ره) و از شبکه پنجم سیما برگزار می‌شود.

علاوه بر این روز، برنامه‌‌های مختلف دیگری نیز همچون محفل انس با قرآن کریم، شب شعر «آقای شهید»، برگزاری مسابقات فرهنگی و اینترنتی از سیره شهید مدرس(ره)، رونمایی از کتاب اندیشه‌های اقتصادی شهید مدرس(ره) و... نیز در روزهای منتهی به سالروز شهادت آن شهید والامقام در کاشمر برگزار شده است.

امید آنکه با معرفی هر چه بیشتر سیره و شخصیت شهید مدرس(ره) همه آحاد جامعه و به خصوص مسئولان و به طور ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با اقتدا به این شهید والامقام، نظام اسلامی را در جهت پیشبرد اهداف عالیه خود یاری کنند.

نویسنده: محمد فیض عارفی/

انتهای پیام/