به گزارش صبح توس؛ محمدهادی ایازی امروز در حاشیه سمپوزیوم سرطان در مشهد در جمع خبرنگاران در خصوص سند ملی سلامت گفت: این سند مجموعه ای از اقدامات ایجابی است که باید در این حوزه برای ایجاد امید، نشاط اجتماعی و مشارکت مردم به منظور ارتقا وضعیت انجام شوند.

 

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: بر اساس بررسیها 23.4 درصد مردم در ‌جامعه علائم و نشانه های اختلالات روانی را دارند، همچنین 12 درصد مردان افسرده هستند و در زنان این رقم 16 درصد می باشد؛ اما آمار موارد حاد افسردگی و اختلالات روانی در جامعه خیلی کم ‌است.

 

وی موضوع سلامت روان را یکی از نگرانیهای جدی دانست و تصریح کرد: در این شرایط نخستین اقدام ایجاد نشاط اجتماعی در سطح جامعه است که از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

ایازی اضافه کرد: به همین منظور رفع مشکلات اقتصادی مردم و ایجاد اشتغال که خود بخش عمده ای از دغدغه های را شامل می شود در ارتقا سلامت روانی تاثیر بارزی دارد.

 

معاون وزیر بهداشت درادامه به سلامت معنوی اشاره و ضمن مهم خواندن آن ابراز داشت: در موارد بسیاری اثبات شده افرادی که به معنویت روی می آورند از سلامت روان مناسبتتر و بهتری برخوردارند و در این رابطه علمای دینی نقش محوری دارند.

 

وی به تاثیر سلامت روان بر کاهش آسیبهای اجتماعی نیز اشاره و بیان کرد: بی توجهی به این امر می تواند آسیبها را افزایش دهد و از این رو در شورای اجتماعی کشور 'سیمای سلامت روان ایرانیان' ارائه مقرر شد سند ملی سلامت اجتماعی ایران تدوین و بر این اساس اقدامات و برنامه ریزی شود.

انتهای پیام/