به گزارش صبح توس؛ هشت روز پیش بود که مشهد در سوگ امام هشتم یکدست سیاه‌پوش شد و شاهد حضور بیش از 4 میلیون عاشق امامت و ولایت در جوار بارگاه منور رضوی بود. صدای سنج و دمام هنوز در گوش این شهر طنین‌انداز است؛ همچنان شهر رخت سیاه از تن خود نزدوده و این بار در سوگ امام عسکری(ع) می‌نشیند.

مشهد به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در ایام مختلف سال میزبان میلیون‌ها عاشق اهل‌بیت(ع) است که از سراسر جهان گرد بارگاه نورانی امام مهربانی‌ها و ولی‌نعمت ما ایرانیان جمع می‌شوند.

هشتم ربع الاول سالروز شهادت مظلومانه یازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت، امام عسکری(ع) پدر بزرگوار امام زمان(ع) است که این روز در میان شیعیان به دو دلیل از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، اول به دلیل بزرگداشت سالگرد شهادت امام یازدهم شیعیان و دوم به دلیل آغاز امامت امام مهدی(عج) است.

به گفته حجت‌الاسلام سید جلال حسینی معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در خصوص برنامه‌های حرم مطهر رضوی برای شب شهادت امام عسکری(ع)، این مراسم عزاداری و سوگواری سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) با حضور زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی برگزار می‌‏شود.

وی افزود: ویژه برنامه شب شهادت یازدهمین امام شیعیان؛ امام حسن عسکری(ع) یکشنبه 5 آذر، بعد از نماز مغرب و عشاء با قرائت زیارت امین الله در رواق امام خمینی(ره) آغاز می شود و تا ساعت 20 ادامه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام حسینی بیان کرد: در این برنامه حجت‌الاسلام شریعتی‏‌تبار در جمع زائران و مجاوران رضوی به بیان سیره و سخنان امام حسن عسکری خواهد پرداخت و در ادامه مداحان خاندان عصمت و طهارت به مرثیه سرایی و سینه زنی می‏‌پردازند.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ادامه داد: ویژه برنامه روز شهادت این امام مظلوم در روز دوشنبه از ساعت 9:30 تا 13:30 با سخنرانی آیت الله سید احمد علم الهدی در رواق امام خمینی(ره) همراه با پخش صوت در اماکن متبرکه رضوی برگزار می‌‏شود.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری حلقه‌‏های معرفت، جوانه‌‏های معرفت، سخنرانی در مسجد گوهرشاد و همچنین برگزاری سخنرانی ویژه خواهران از دیگر برنامه‏‌های روز شهادت امام حسن عسکری(ع) است.

انتهای پیام/