به گزارش صبح توس؛حجت‌الاسلام حسین وحیدی امام‌جمعه بجستان در خطبه دوم نماز جمعه این هفته که در مصلا نماز جمعه برگزارشد، ضمن تبریک فرارسیدن ماه ربیع‌الاول و سالروز تأسیس بسیج مستضعفین و عرض تبریک شکست نیروهای آمریکا و اسرائیل، داعشی ها اظهار کرد: شما بسیج را از دیدگاه و امام و رهبری زیاد شنیده که می‌گویند بسیج لشکر مخلص خداست و یا من افتخارم این است که یک بسیجی‌ام و از تعبیرهای بلد که امام و رهبری در مورد بسیج داشته‌اند.

 

وی عنوان ادامه دادد: تحلیل گران غربی و خارجی این‌گونه بسیج ما را تحلیل می‌کنند،‌نیروی جایگزین ناپذیر پایداری و تداوم نظام جمهوری اسلامی ایران،‌یعنی هیچ نیرویی نمی‌تواند تداوم این نظام تأمین کند یا ستون امنیت داخلی و حافظ فرهنگ اسلامی در ایران که این‌ها نگاه دیگران از بسیج است.

 

وی عنوان کرد: بسیج در رگ سپاه و سپر در مقابله فتنه های آینده در ایران است،‌نیروی اصلی سپاه بسیج است که سپاه را تقویت می‌کند و باز دیگران این‌گونه بسیج را توصیف می‌کنند بازوی قدرتمند سپاه و خونی که در رگ سپاه دمیده می‌شود.

 

امام‌جمعه بجستان تصریح کرد: ماقبل جنگ نیروهای زیادی همچون ارتش، کویتی‌ها را داشتیم اما امام قبل جنگ بر مسئله بسیج حساس بود و قبل جنگ بسیج را تشکیل داد و گفت: نیرویی از مردم تشکیل دهید تا بتوانید مقابله کنید.

 

وحیدی ضمن توجه به ایجاد بسیج در کشورهای دیگر گفت: اولین قدم تشکیل بسیج در ایران بود،‌و با الگو گرفتن لبنان از بسیج ما باعث شد با ورود امریکا در لبنان و مشاهده نیروی‌های بسیجی حیرت‌زده بماند،‌و این بسیج را در می‌توان در کشورهای دیگری همچون پاکستان، افغانستان، سوریه، عراق که اصل قضیه ایران بود.

 

وی ضمن تحول در عملکردهای بسیج اذعان کرد: بسیج در ابتدا در جنگ فعال بود ولی حال در بحث‌هایی همچون عمران،‌اقتصاد مقاومتی، فضاهای سایبری، علمی که بسیج وارد این قسمت‌ها شده لذا بحث بسیج، یک بحثی ست که واقعاً انقلاب، نظام مدیون این عزیزان است و امیدواریم این شجره طیبه‌ای که به دست امام (ره) پدید آمد همچنان پرثمر بتواند ادامه راه بدهد

حسین وحیدی ضمن توجه به شکست داعش در سوریه ادامه داد: اگر کسی بخواهد قصه داعش را به فهمد که جی چیزی است،‌ سفارشی می‌کنم که فقط نامه سردار سلیمانی را به رهبری و جواب رهبری را بخوانید، تمام تحلیل‌ها در همین دو نامه است که سردار چه چیزی در نامه نوشته و رهبری چه چیزی جواب داده‌اند.

 

وحیدی تصریح کرد: اصل قضیه داعش این بود که در منطقه اسلام را به جان اسلام بیندازند و از طرفی دیگر اسرائیل و صهیونیست‌ها آرام باشند و بتوانند در پشت منطقه کار خودشان را به‌راحتی انجام دهند و اهمیت داعش اینجاست که شهدای جنگ 200 هزار بود ولی آمار شهدای داعش 600 هزار نفر به کشته‌شده‌اند بیش از 600 میلیارد تومان هزینه بازسازی است و در جنگ ما 32 کشور نقش داشتند و در جنگ داعش 132 کشور نقش داشتند پس از بین بردن داعش کار آسانی نبود و اگر امروز ما جشن می‌گیرم پس خطر جدی بود.

 

 

وی ادامه داد: پیش‌بینی سردار سلیمانی یک پیش‌بینی عادی نبود بلکه یک پیش‌بینی طراحی‌شده بود که به سربازهای تربیت‌شده بسیج این ۳ ماه به 2 ماه ختم شد و بعد از آخرین عملیات که همه کشورها و گروه نقش داشتند اما خود این افراد می‌گویند سردار سلیمانی و خود سردار سلیمانی می‌گوید رهبری.

 

امام‌جمعه بجستان خاطرنشان کرد: شکست ما در سوریه شکست داعش نبود بلکه شکست، شکست استعمار در قالب امریکا و صهیونیست و آثار آن آثار بین‌المللی و نه یک آثار منطقه‌ای و برای مسلمان‌ها، بلکه آثار جهانی دارد.

انتهای پیام/