به گزارش صبح توس؛ امروز در پنجمین روز از هفته بسیج با عنوان «بسیج و مسجد محوری و ولایتمداری» اجتماع عظیم میقات الصالحین بسیجیان کاشمر قبل از خطبه‌های نماز جمعه در سالن اجتماعات زیارتگاه شهید مدرس (ره) برگزار شد.

 

در این همایش علیرضا سازگار اظهار داشت: رزمندگان و سربازهای گمنام اسلام، لشکر فاطمیون، زینبیون و حیدریون همه دست به دست هم دادند و تفکر بسیجی را در آنها ایجاد کردند و با تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری و حمایتهای سردار قاسم سلیمانی شجره خبیثه داعش برچیده شد.

 

فرمانده سپاه پاسداران کاشمر گفت: بعد از شش سال که با داعش مبارزه کردیم مشاهده کردیم که بعضی افراد وا داده به دشمن همزمان با آنها در روزنامه‌هایشان اعلام کردند که ما باید این کار را به دیپلمات‌ها بسپاریم و برویم مذاکره کنیم در صورتی که افراد قسی‌القلبی مانند داعش که عملا به صورت یک جریانی توسط سازمانهای جاسوسی به وجود آمده بودند ارزش مذاکره را نداشتند و به هیچ عنوان معنای مذاکره و تعامل را نمی‌فهمیدند.

 

وی افزود: از قاسم سلیمانی سؤال کردند که چرا شما در این شش سال لباس رزم نپوشیدید پاسخ داده بود: داعشی‌ها ارزش پوشیدن لباس رزم را ندارند و امروز هر چند بساط جرثومه فساد جمع شد اما با توجه به اینکه آنها شش سال در کشورهای عراق و سوریه بودند ممکن است تفکر غلط آنها هنوز باشد و باید هوشیار باشیم.

 

سازگار بیان داشت: این پیروزی نتیجه مقاومت و ایستادگی رزمندگان بود و ما این درس را از امام حسین (ع) یاد گرفتیم و تمام رزمندگان مدافع اسلام به فرمایشات مولایشان امام خامنه‌ای اقتدا کردند.

 

وی ابراز کرد: امسال سی ‌و هشتمین سالگرد تأسیس بسیج مستضعفین را جشن می‌گیریم؛ شجره‌ی طیبه‌ای که به فرمان امام راحل (ره) بنیانگذاری شد؛ شجره طیبه‌ای که ریشه‌هایش در جمهوری اسلامی ایران و شاخ و برگش در کشورهای دیگر و حتی در کشورهای دور از جمله آمریکای لاتین و در کشور ونزوئلا وجود دارد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشمر گفت: ما بخواهیم جشن 100 سالگی بسیج و حتی بیشتر را بگیرم و اگر می‌خواهیم که درخشندگی بسیج در جامعه حفظ شود و هر روز بالنده و پیشرو باشد نیازمند و ناگزیر هستیم که چند مؤلفه را رعایت کنیم و رعایت این مؤلفه‌ها در درجه اول بر عهده ما بسیجیان است چرا که سرپنجه‌های مبارزه با جنگ نرم دشمن بسیجیان هستند.

 

وی بیان کرد: بسیج در سلسله مراتب برنامه‌ها زیر نظر فرماندهی کل قوا است و هر صحبتی که ایشان می‌فرمایند اجرای آن حکم واجب را دارد واولین مؤلفه این است که ولایت شناسی را ارزش قائل شویم و ولی شناس باشیم.

 

سازگار گفت: آنچه که باعث شکست اسلام می‌شود یکی عدم شناخت ولایت است و باید بدانیم که ولی امر مسلمین از ما چه می‌خواهد و تحقق منویات مقام معظم رهبری در صدر قرار بگیرد و در اجرای دستورات اول خوب گوش دهیم و بعد اجرا کنیم.

 

وی با بیان اینکه در زلزله استان کرمانشاه اولین گروههای کمک رسانی چه از نظر انسانی و کمک‌های مالی خود بسیجیان بودند ادامه داد: مهمترین مسأله‌ای که مقام معظم رهبری از ما می‌خواهند این است که کالای خارجی خریداری نکنیم و به تولیدات داخلی کشور توجه داشته باشیم و به جوانان اعتماد کنیم.

 

فرمانده سپاه کاشمر بیان داشت: ما از همان اوایل انقلاب در تحریم بودیم و انواع تحریم‌های دیگر که قبل و بعد از برجام علیه کشور ما وضع شد برای تشدید تحریم‌ها بود، بنابراین هدف دشمن این بوده و هست که از نظر اقتصادی ما را از پای دربیاورند بنابراین ما هم باید از نظر اقتصادی خودمان را قوی و تقویت کنیم.

 

وی تأکید کرد: جبهه‌ی امروز ما جبهه‌ی اقتصادی و حمایت از کالای داخلی است و مؤلفه دوم ما که باید در کنار ولایتمداری سرلوحه خودمان قرار دهیم دشمن شناسی است؛ همه ما آمریکا را به عنوان شیطان اکبر و مظهر تمام فساد عالم می‌شناسیم و ما دولت آمریکا را دولت تروریسم می‌دانیم، دولتی که در تمام جنایتهای تاریخ بشریت از زمان تشکیل آمریکا تا کنون نقش داشته است.

 

سازگار یادآور شد: ملت ما دشمن را می‌شناسد؛ فرانسه را می‌شناسد؛ عربستان و رژیم غاصب اسرائیل را می‌شناسد ولی مهمتر از اینها که دشمنان آشکار ما هستند شناخت دشمنان داخلی است یعنی اینکه بدانیم حرف دشمنان ما از زبان چه کسانی در داخل کشور گفته می‌شود.

انتهای پیام/