به گزارش صبح توس؛ نمازجمعه این هفته بردسکن با حضور پرشور بسیجیان خواهر و برادر بردسکن برگزار و نماز جمعه توسط محرم مصوری امام جمعه موقت شهرستان بردسکن اقامه شد.

امام جمعه موقت بردسکن در خطبه های خود ضمن تقدیر و تشکر از ملت فهیم جمهوری اسلامی ایران جهت کمک به هم نوعان خود در مناطق زلزله زده کرمانشاه به حضور مقام معظم رهبری در این مناطق اشاره کرد و گفت:حضور سرزده مقام معظم رهبری در جمع زلزله زده گان استان کرمانشاه باعث التیام این رنج و مصیبت شد و خوشحالی مردم مناطق زلزله زده از حضور رهبری در جمعشان کاملا مشهود بود.

حجت الاسلام مصوری در بخشی دیگر به نابودی سلسله خبیثه داعش اشاره کرد و بیان داشت :به برکت مجاهدت ها و از خود گذشتگی های رزمندگان اسلام مخصوصا مدافعان حرم و کمک های مستشاری جمهوری اسلامی ایران شاهد حذف این گروه تاسیس شده توسط استکبار جهانی هستیم که این پیروزی ثمره مقاومت و سازش ناپذیری همه سربازان ولایت است.

با توجه به اینکه  نماز جمعه این هفته  در هفته بسیج واقع شده است امام جمعه موقت بردسکن در خصوص بسیج این شجره طیبه اظهار داشت:بسیج امید دوستان و مایه بیم دشمنان است  و تشکل مردمی بسیج که به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد امروزه شاهد گسترش آن هستیم که حتی از مرزهای ایران گسترده تر شده و به سایر کشورهای اسلامی رسیده است و با با گسترش فرهنگ بسیج در سایر کشور های اسلامی شاهد نابودی دشمنان اسلام هستیم.

وی گفت:در کشور عراق و سوریه علاوه بر ارتش های این کشور این تشکل های مردمی بودند که پا به پای فرماندهان ایران و برگرفته از بسیج ایران توانستند در مقابل تروریست ها ایستادگی کنند.

 

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه بردسکن علی محبی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بردسکن بود که در جمع نمازگزاران به برنامه های بسیج در شهرستان در سال جاری اشاره کرد و گفت: برنامه اعتلای بسیج در سال 96 و 97 علاوه بر پرداختن به برنامه های گذشته گامی جهت رفاه حال مردم بر خواهد داشت که از جمله آن میتوان به اعزام اکیپ های بهداشت و درمان برپایی صندوق های قرض الحسنه محلی برگزاری گشت های بسیج با محوریت بازدارندگی اشاره کرد.