به گزارش خبرنگار صبح توس؛ عیسی صفری در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه سرخس با تأکید بر اینکه بسیج سدی پولادین در مقابله با توطئه‌های دشمنان و اقیانوسی از معارف دینی و اسلامی است، اظهار کرد: حضرت امام (ره) تفکر بسیجی را برای دفاع از انقلاب و ارزش‌های اسلامی و دفاع از حاکمیت دینی معرفی کرد.

 

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه سرخس تفکر بسیجی و جهادی را فاتح دوران هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: اگر امروز اقتداری داریم، مدیون تفکر بسیجی و جهادی هستیم.

 

وی تصریح کرد: بسیج صرفاً یک نیروی نظامی نیست، بلکه مدافع همه ارزش‌ها و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است و در صف اول مواجهه با دشمن قرار دارد.

 

فرمانده سپاه سرخس «بسیج سازی» و «ساخت جامعه اسلامی» را دو راهبرد کلان بسیج عنوان کرد و اظهار داشت: بسیج سرمایه‌های اجتماعی را ساماندهی می‌کند تا در عرصه‌های موردنیاز بتوان از آن بهره‌برداری کرد.

 

صفری با تأکید بر اینکه بسیج تراز جهانی دارد، بیان کرد: فعالیت‌های بسیج تراز جهانی دارد و هیچ زمان مورد مصادره یک جریان و گروه سیاسی خاص قرار نمی‌گیرد.

 

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه سرخس بسیج را مخالف سرسخت جریان‌های سکولار دانست و افزود: نگاه بسیج یک نگاه عاشورایی است و یکی از اصول غیرقابل تغییر بسیج توجه به سیره حضرت امام (ره) است.

 

وی خاطرنشان کرد: بسیج به‌عنوان یک نیروی فعال و پیشرو، در تمامی عرصه‌های انقلاب اسلامی نقشی تأثیرگذار دارد و امروز این تفکر بسیجی و جهادی است که می‌تواند باعث رشد و توسعه جامعه اسلامی شود.

 

فرمانده سپاه سرخس اصول اساسی بسیج را اصول اساسی جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: هر کس که امروز دغدغه آرمان‌ها و ارزش‌های نظام مقدس اسلامی را داشته و به دنبال خدمت به مردم باشد، «بسیجی» است.

انتهای پیام/