به گزارش صبح توس؛ سردار سرتیپ پاسدار علی‌اکبر پورجمشیدیان ظهر امروز در حاشیه آئین افتتاحیه سی ‌و ششمین دوره مسابقات سراسری برادران پایور و وظیفه و شانزدهمین دوره مسابقات سراسری خواهران شاغل نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مسابقات قرآن کریم همه ساله در مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح برگزار می‌شود که مرحله مقدماتی در سطح یگان‌ها حاضر هستند و برگزیدگان به مرحله کشوری راه‌ می‌یابند.

وی افزود: مرحله کشوری سی‌وششمین دوره مسابقات قران نیروی زمینی سپاه به میزبانی مشهد برگزار می‌شود و هدف اصلی از برگزاری آن ترویج سبک زندگی قرآنی در خانواده‌های نیروهای مسلح بوده و امیدواریم که در راه ترویج قرآن گامی موثر برداریم.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به آمار شرکت‌کنندگان حاضر در این رویداد قرآنی، خاطرنشان کرد: در این مسابقات 273 نفر در رشته‌های حفظ 3، 5، 10، 20 و 30 جزء، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، تفسیر، مفاهیم و اذان طی روزهای دوم و سوم آذر ماه به مدت دو روز در مشهد‌الرضا(ع) برگزار می‌شود.

پورجمشیدیان تصریح کرد: در هر دوره به شکل ویژه روی مباحث مفهومی و کاربردی کار می‌شود؛ نیروی زمینی سپاه پاسدران انقلاب اسلامی تعداد قابل توجهی نخبه قرآنی ملی و بین‌المللی پرورش داده است.

وی شکست ابدی داعش را حاصل حرکت رزمندگان اسلام در مسیر قرآن و عترت دانست و تاکید کرد: رزمندگان دلاور و مدافعان حرم تا آخرین قطره خون خود در مقابل ظالمان ایستادند و اجازه گستاخی به آن‌ها ندادند و در این مسیر سر، تن، دست و پا را دادند اما به دشمن اجازه نفوذ ندادند و اتحاد شکل‌گرفته بسیحیان جهان اسلام موجب سرنگونی ابدی داعش شد.

انتهای پیام/