هادی با ادب در گفت‌وگو با صبح توس؛ با اشاره به هدف امام(ره) از تشکیل بسیج دانشجویی گفت: انقلاب اسلامی که الهام گرفته از اسلام ناب محمدی است، در زمانی که تفکر لیبرالی بر جهان حاکمیت داشت پا به عرصه وجود گذاشت و از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی با توطئه‌های مختلف، گسترده و سازمان‌یافته دشمنان مواجه شد.

وی با بیان اینکه یکی از ارکان مهم در شکل‌گیری انقلاب بدنه مردمی بود، این صیانت به بدنه مردم و در قالب تشکل بسیج محول شد ادامه داد:  در بین اقشار مختلف بسیج، ماهیت بسیج دانشجویی با توجه به اینکه یک قشر نخبگانی است با  هدف صیانت و حفاظت از آرمان‌های انقلاب اسلامی تشکیل شد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی با بیان اینکه تشکیل بسیج دانشجویی با بسیج مستضعفین فاصله زمانی چندساله داشته است، برای کشف این علت باید به تاریخ و سیر تکاملی انقلاب اسلامی رجوع شود افزود: در ابتدای انقلاب با توجه به شرایط کشور لازم بود بسیج به شکل عام شکل بگیرد تا بتواند از کیان جمهوری اسلامی ایران در مقابل صدام و هم‌پیمانشان دفاع کنند.

با ادب با اشاره به اینکه بعد از پایان جنگ سخت باتدبیر و دوراندیشی عمیق حضرت امام(ره) بسیج دانشجو و طلبه شکل گرفت ادامه داد: امام دشمن را در همه ابعاد شناخته بودند و بعد از پایان جنگ سخت، ابزاری برای دفاع در مقابل جنگ نرم  را معرفی  کردند تا انقلاب اسلامی به تمدن اسلامی  و به دنبال آن ظهور حضرت حجت(ع) برسد.

وی اظهار کرد: بسیج دانشجویی با توجه به برخورداری از قشر عظیم دانشجویان به عنوان پیش‌قراولان جامعه در عرصه‌های مختلف مانند دانشگاه و جامعه نقش‌آفرین است و قطعاً یکی از عرصه‌های نقش‌آفرینی حضور در عرصه‌های سیاسی بدون  نگاه حزبی و جریانی  است. آنچه دغدغه دانشجوی انقلابی و بسیجی است تبیین گفتمان انقلاب اسلامی، در سطح دانشگاه‌ها و جامعه است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی موضع سیاسی گرفتن هم به معنای سیاست زدگی ندانست و  افزود: موضع سیاسی به معنا مولد بصیرت سیاسی در تمام اجتماع است. دایره فعالیت‌های سیاسی بسیج دانشجویی بسیار وسیع بوده و وارد قطب‌بندی‌های سیاسی نخواهد شد.

با ادب با تأکید بر اینکه عقیده امام، خط دهی فکری و گفتمانی اقشار بسیج، بر عهده بسیج دانشجو و طلبه است گفت: امروز هم دانشجویان انقلابی با بدنه مردم و اقشار مختلف  از  حضور در مناطق محروم و کم برخوردار در قالب اردوهای جهادی گرفته تا حضور در مدارس و مساجد و محلات ارتباط دارند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی اظهار کرد: این ارتباط بخشی به شکل حضوری بوده مانند اردوهای جهادی، راهپیمایی‌ها، مناسبت‌ها و مراسم مختلف و اخیراً هم با تأکید مقام معظم رهبری به حضور در تریبون نماز جمعه از نمونه تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و خط دهی فکری می‌توان یادکرد.

با ادب در پایان با اشاره به رویکرد انقلابی بسیج دانشجویی اظهار کرد: گفتمان انقلاب اسلامی ازجمله ظلم‌ستیزی، استکبارستیزی، توجه به محرومان و مبارزه با فساد و تبعیض، عدالت‌خواهی و ترویج دفاع از حقوق ملت‌های مظلوم ازجمله اصول این گفتمان است و بسیج دانشجویی در راستای تحقق این اهداف ابتدا باید آن را بر مبنای متون و خطوط  اصیل انقلاب اسلامی یعنی آثار و اندیشه امام خمینی(ره) و فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری فهم کند.

 وی ابراز کرد: در این راستا بسیج دانشجویی در تمام سال دوره‌ها و برنامه‌های مختلفی  ازجمله  آن دوره‌های طرح ولایت در سطح استانی و کشوری، دوره‌های مطالعاتی شهید چمران، دوره خط امام و حلقه‌های معرفت در قالب حلقه‌های صالحین در تمام دانشکده‌ها و دانشگاه‌ها را برای تمام اعضای تشکل خود برگزار می‌کند. زمانی که فهم و شناخت کامل نسبت به خط امام و گفتمان مقام معظم رهبری انجام شد در راستای تبیین این گفتمان  در بین قشر عام و خاص جامعه گام برمی‌دارد.

 انتهای پیام/