به گزارش صبح توس؛ مرتضی قربانی - این روزها سوژه داغ رسانه های داخلی و خارجی نابودی داعش است و همه از مقاومت و ایستادگی صحبت می کنند؛ اما چطور می شود که کشورهای استعمارگر دنیا با آن همه امکانات، گروهکی را تجهیز کنند و این طرف کشورهای اسلامی جبهه مقاومت و در راس آن ایران در مقابل این جنگ نابرابر پیروز شوند.

 

پاسخ این سوال را در سخنان رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی رحمه الله علیه می توان یافت که فرمودند: "بسیج فرمول دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی است" و امروز دیدیم که این رهنمون، برجسته ترین نقطه قوت پیروزی جبهه مقاومت بود. بسیج مردمی که داوطلبانه از کشورهای سوریه، لبنان، عراق، افغانستان و ایران راهی مناطق عملیاتی شد و جان شیرین خود را برای دفاع از اسلام فدا کرد.

 

اگر کمی تاریخ را ورق بزنیم می‌بینیم که پس از شکل‌گیری جریان مقاومت در ایران و براندازی حکومت شاهنشاهی لازمه تشکیل دولت مقاومت اسلامی شکل‌گیری نیروی داوطلب و جان‌برکفی بود که در بهترین زمان به دستور معمار کبیر انقلاب پایه‌گذاری شد و امروز می بینیم در پشت همه پیروزی هایی که در دولت مقاومت به دست آمده تفکر بسیجی وجود دارد.

 

دولت مقاومت به پشتوانه منطق و تفکر بسیجی که در کشور حاکم است حرکت می کند و نقطه قوتش، بسیج مردمی است که هر لحظه آماده است. دولت مقاومت بسیج محور است و فرصت عرض اندام را به بسیچ خواهد داد؛ چراکه خود، پایبند به اصول و مرام بسیجی است.

 

قدرت نظامی در دولت مقاومت حرف اول را می زند؛ اما این همه ماجرا نیست؛ چراکه دشمن وقتی نتواند از طریق نظامی کشور هدف را مورد فشار قرار دهد از راه های مختلفی استفاده می کند. از جنگ رسانه ای گرفته تا نفوذ فرهنگی و تحریم های اقتصادی اینجاست که نقش بسیج در این دولت به چشم خواهد آمد.

 

بسیج در دولت مقاومت علاوه بر فعالیت های اجرایی و پشتیبانی نقش سپر دوم را هم ایفا می کند؛ به موقع وارد میدان می شود و خطر توطئه های رسانه ای و تهاجم فرهنگی دشمنان را دفع می کند.

 

یکی از نکات قابل‌توجه در این مبحث این است که دولت مقاومت با جریان مقاومت متفاوت است و وجه تمایز این دو همین بسیج مردمی است. جریان مقاومت ممکن است در آینده به دولت مقاومت تبدیل شود، اگر بتواند بدنه بسیج را در درون جامعه مستحکم کند.

 

انتهای پیام/