حسین نژادموسی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس همچون گنجینه‌ای گرانبها برای انقلاب اسلامی ایران است و این هنر ماست که برای جلوگیری از فراموشی فرهنگ ایثار و شهادت به فعالیت بپردازیم.

 

وی ادامه داد: مستندی از زندگی «ابوالفضل سپهر» شاعر دفاع مقدس به تهیه کنندگی محمد مهدی خالقی ساخته‌ شده، که در حال حاضر در مرحله تدوین است و به جشنواره عمار امسال می‌رسد که امیدوارم بدرخشد.

 

این مستندساز جوان مشهدی با بیان اینکه در حوزه دفاع مقدس افراد به سه دسته تقسیم می‌شوند، تشریح کرد: افرادی بودند که به طور کلی در جبهه و حتی پشت جبهه حضور نداشتند و با فرهنگ جهاد و مقاومت بیگانه محسوب می شدند، دسته دوم کسانی بودند که با این فرهنگ مأنوس بودند و در دوران دفاع مقدس به رشادت های فراوان پرداختند؛ اما دسته سوم شامل کسانی بود که امکان حضور در جنگ نداشتند؛ اما به فعالیت در این حوزه پرداختند و فرهنگ ایثار و شهادت را گسترش دادند.

 

نژادموسی یادآور شد: ابوالفضل سپهر جزو افرادی بود که جنگ و دفاع مقدس را ندیده بود؛ اما به فعالیت در این زمینه پرداخت و همچون رزمندگان برای این مسیر درخشان بسیار تلاش کرد.

 

وی با اشاره به اینکه مراحل ساخت این مستند از پاییز 95 آغاز شد، افزود: در مسیر تولید این مستند با شخصیت‌هایی همچون سردار سعید قاسمی، مسعود ده نمکی و گلعلی بابایی (نویسنده دفاع مقدس) مصاحبه شده است.

 

عضو انجمن فیلمسازان انقلاب اسلامی خراسان رضوی در خصوص حمایت مسئولان از فیلم سازی، عنوان کرد: متأسفانه مسئولان فرهنگی حمایت چشمگیری از فیلم سازی ندارند؛ اما با وجود نقدهایی که به عملکرد معاونت فرهنگی- اجتماعی سابق شهرداری مشهد وارد است، نسبتاً خوب عمل کردند.

 

وی متذکر شد: مستندهای بسیاری در خصوص دفاع مقدس ساخته شده است؛ اما از افرادی که بعد از دفاع مقدس همچون ابوالفضل سپهر به فعالیت در این زمینه پرداختند؛ آثار زیادی در دست نیست و این وظیفه ما است تا به فعالیت در این حوزه بپردازیم و مانع به فراموشی سپرده شدن این فرهنگ شویم.

 

انتهای پیام/