پروفسور کارلو کوربوچی، در گفتگوی اختصاصی با  صبح توس؛ در ارتباط با بی‌توجهی نظام‌های حقوقی کشورهای غربی و آمریکایی به حقوق انسانی افراد، اظهار کرد: متاسفانه آنچه جای عدالت پروری و تساوی حقوق میان انسان‌ها را در غرب و آمریکا گرفته، «لابی‌گری» است.

 

وی ادامه داد: متاسفانه اصلاحات صورت گرفته در نظام حقوقی و قضایی کشورهای غربی و آمریکایی مبتنی بر نفع افراد قدرتمند و صاحب نفوذ و پایمال شدن حقوق مردم عادی است.

 

این فعال حوزه بین‌الملل با انتقاد از روند فعالیت دادگاه‌های بین‌المللی، تصریح کرد: متاسفانه فساد تا بدنه دادگاه‌های بین‌المللی نیز نفوذ کرده تا آنجا که بطور کاملا سلیقه‌ای و مطابق میل آمریکا و متحدانش به پرونده‌ها رسیدگی می‌شود.

 

کوربوچی بیان داشت: نمونه‌های آن کاملا مشخص بوده، پرونده‌های حقوق بشری علیه ایران در کمتر از یک روز رسیدگی می‌شود و پرونده‌هایی مانند11 سپتامبر سالیان سال است بلاتکلیف مانده و هنوز نتیجه آن اعلام نشده است.

 

معاون سابق وزیر دارایی ایتالیا با اشاره به نفوذ لابی‌گری و فساد در دادگاه‌های بین‌المللی گفت: این دادگاه تحت تاثیر اشارات آمریکا فعالیت می‌کند و آمریکا و متحدانش هم مشخص است که ناقض‌ ترین‌ها در حوزه حقوق بشر هستند.

 

انتهای پیام/