سیدعلی حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ به مناسبت هفته بسیج اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان برای هفته بسیج، همایش خانوادگی جوانه‌های صالحین است که این همایش در روز جمعه از ساعت 18 الی 20 در سالن شهید بهشتی برگزار می شود.

وی از پیش بینی حضور هزار ورزشکار در این همایش خبر داد و گفت: همایش خانوادگی جوانه های صالحین، فرصتی است تا خانواده ها ورزشکاران با هم اوقات شاد و سالمی داشته باشند و فرهنگ ورزش همگانی در نسل جوان نهادینه شود.

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران خراسان‌رضوی با اشاره به نقش پررنگ بسیج در محرومیت زدایی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی از ابتدای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: بسیج یک نهاد کاملاً مردمی است و تاریخ ثابت کرده که این مردم هستند که به داد هم می‌رسند اما به دلیل آنکه دولت‌ها بعضاً دارای حب و بغض‌ها و حتی سیاست زده هستند، بعضاً نیازمندی‌های مردم را نادیده می‌گیرند.

حسین‌زاده تصریح کرد: فعالیت بسیج در راستای محرومیت زدایی باعث شده تا مردم به انقلاب اسلامی دلگرم شوند.

وی با تأکید بر اینکه بسیجی باید ابتدا خود عامل به معروف باشد و با نفس خود مقابله کند، یادآور شد: مبارزه با نفس از بزرگ‌ترین جهادها است و هرکسی که بتواند خود را درست کند می تواند دیگران را هدایت و ارشاد کند.

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران خراسان‌رضوی افزود: دوره منش و اخلاق پهلوانی یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های بسیج ورزشکاران از ابتدای سال جاری نام برد که در این دوره حدود 400 مربی خانم و آقا از سراسر کشور در مشهد گردهم آمدند و کلاس های آموزش اخلاق پهلوانی برای آنها برگزار شد.

وی با تاکید بر گسترش اخلاق پهلوانی در میان ورزشکاران، گفت: تا زمانی که پول در ورزش حرف اول را می زند، اخلاق در آنجا حرفی برای گفتن ندارد و بعضاً به دلیل آنکه در برخی مواقع رقابت‌های ورزشی با پول گره می‌خورند شاهد کم‌رنگ شدن و گاهی از بین رفتن اخلاق پهلوانی هستیم.

انتهای پیام/