مژگان پیرنیاپور در گفتگو با صبح توس؛ فعالیت هایی که در قشر بسیج مهندسی صنعت خواهران انجام شده تلفیقی از علم و صنعت در کنار بتکار است.

 

وی افزود: یک سری اقدامات در موضوع محرومیت زدایی در حاشیه شهر و آموزش هایی رایگان در حوزه آموزش صنایع دستی صورت گرفته و محصولات تولیدی در نمایشگاه ها به فروش رسیده است.

 

دارنده رتبه برتر قشر مهندسین صنعت در کل کشور با اشاره به اهمیت استفاده صحیح از انرژی ها، تصریح کرد: بهره وری انرژی با توجه به پایان پذیر بودن انرژی ها به ویژه در موضوع آب داری اهمیت است.

 

وی افزود: برنامه ای از سال گذشته به نام اصلاح الگوی مصرف آغاز شده است و امسال با نام هسته های کاهش مصرف، به مهندسان در حوزه استفاده بهینه از انرژی ها و نعمات مانند آب آموزش هایی داده شده است.

 

پیرنیاپور با اعلام این مطلب که در حوزه زنان بدسرپرست و بی سرپرست دو هزار نفر را آموزش دادیم و 200 نفر تحت حمایت هستند، گفت: در سطح استان اماکن پایلوت برای آموزش به افراد جامعه با زبان ساده در نظر گرفته شده است تا برای کاهش مصرف انرژی نکات کلیدی و کاربردی یادآوری شود.

 

وی افزود: به نسبت سال گذشته در جمع خانواده ها آموزش ها به صورت منطقه ای سنجیده و از آن منطقه تقدیر شد و امسال هسته های کاهش مصرف انرژِی با قدرت فعالیت خود را در سطح جامعه ادامه می دهد.

 

مدیر کانون بسیج مهندسین صنعت خراسان رضوی با بیان اینکه اشتغالزایی برای زنان بی سرپرست به ویژه با نگاه ویژه در حاشیه شهر مشهد مهم است، خاطرنشان کرد: پنج سال است طرحی برای این موضوعات آغاز شده و برای حاشیه شهر مشهد دوره های آموزشی صنایع دستی به صورت رایگان برگزار کردیم.

 

وی افزود: مواد اولیه هم در اختیار هنرجویان قرار دادیم و پس از آموزش، مبالغ تهیه محصولات به هنرجویان ارائه می شد و این کار و محصولات را با شرکت در نمایشگاه های مختلف به فروش می گذاریم.

 

مسئول خواهران بسیج مهندسین صنعت خراسان رضوی با اشاره به اینکه افراد بی سرپرست، بد سرپرست و دارای مشکلات و محرومیت ها غالب افرادی هستند که تحت پوشش این آموزش ها قرار می گیرند، گفت: امسال آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی را در نظر داریم برای مهندسان اجرایی کنیم تا در سطح استان اشتغالزایی در این حوزه صورت گیرد.

 

انتهای پیام/