هادی جلالی، در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ به مناسبت هفته بسیج اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی بسیج جامعه پزشکی محرومیت‌زدایی از مناطق کم برخوردار و محروم است و در طول سال با اعزام تیم‌های پزشکی و برپایی بیمارستان های صحرایی در مناطق دورافتاده و محروم استان به دنبال محرومیت‌زدایی درمانی و فرهنگی است.

وی از اعزام 10 تیم پزشکی به مناطق محروم در هفته بسیج خبر داد و گفت: این 10 تیم شامل پزشک، پرستار، ماما و بهیار است که به حاشیه شهر مشهد و محروم ترین نقاط استان اعزام می شوند تا خدمات ویزیت و دارو را به صورت کاملاً رایگان در اختیار نیازمندان قرار دهند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی تصریح کرد: 6 تیم مختص خدمت رسانی به بانوان و 4 تیم مختص خدمت رسانی به برادران در نظر گرفته شده است و خدمات پزشک عمومی، دارو و سرپایی به صورت رایگان ارائه می شود.

جلالی با اشاره به برپایی بیمارستان صحرایی در منطقه ریوش کاشمر، بیان کرد: با برپایی این بیمارستان حدود 12 هزار نیازمند از خدمات تخصصی پزشکی از جمله چشم، قلب، داخلی، زنان، اطفال، گوش، چشم و دندان پزشکی استفاده کردند.

وی ادامه داد: از دیگر اقدامات برجسته بسیج جامعه پزشکی خدمت رسانی به زائران پیاده امام رضا(ع) بود که در این راستا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعیت خدمتگزاران با برپایی 25 مرکز درمانی در داخل شهر و چندین موکب در جاده های مواصلاتی به مشهد توانستیم خدمات بسیار خوبی را به زائران ارائه دهیم.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی با بیان اینکه با همکاری شهرداری مشهد مرکز درمانی در عرصه میدان شهدا در ایام پایان صفر برپا شد، گفت: در این مرکز بیش از 12 هزار زائر امام رضا(ع) از خدمات ویزیت رایگان و دارو استفاده کردند.

جلالی خاطر نشان کرد: در ایام دهه کرامت 30 تیم پزشکی به مناطق محروم استان اعزام شد و در کل از ابتدای سال ده ها هزار ویزیت رایگان شده اند.

وی با تاکید بر افزایش روحیه ایثار در جامعه پزشکی گفت: یکی از اهداف بسیج جامعه پزشکی نیز تقویت روحیه ایثار در کادر درمانی است و زمانی که این افراد به مناطق محروم اعزام می شوند تا از نزدیک با محرومیت های موجود در جامعه مواجه شوند و با اینکار روحیه ایثار در آن ها تقویت می شود.

انتهای پیام/