به گزارش خبرنگار صبح توس؛ مولوی احمد پارسا صبح امروز (چهارشنبه) در یادواره شهید اهل سنت روستای تام مختار سرخس، شهید نصراله نورزهی و شهدای مدافع حرم اهل سنت با بیان اینکه دشمنان اسلام از صدر اسلام تاکنون از مکتب اسلام سیلی خورده اند، اظهار کرد: از ۱۴۰۰ سال پیش دشمنی دشمنان اسلام و کفار علیه ملت های اسلامی و مکتب اسلام ادامه داشته و دارد.

 

امام جمعه اهل سنت سرخس تاکید کرد: خدای متعال همیشه انسان های مخلص و خداشناسی را در مقابل جبهه کفر بر انگیخته که مدافعان حریم مکتب اسلام و مدافعان شریعت اسلام بوده اند.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی و مجاهدت های حضرت امام (ره) حکومت شاهنشاهی ۲۵۰۰ ساله را به زباله دان تاریخ انداخت، تصریح کرد: زمانی که اسلام وجود داشته باشد، شیعه و سنی قدرت پیدا می کنند و از طرفی اگر اسلام و قرآن تضعیف شد چیزی از شیعه و سنی باقی نمی ماند.

 

مولوی پارسا با تاکید بر اینکه خدای متعال بشریت را تقسیم کرد برای اینکه معرفت و شناسایی صورت گیرد، عنوان کرد: شیعه و سنی به دور از اختلافات باید به فکر دفاع از قرآن و اسلام باشند.

 

امام جمعه اهل سنت سرخس خاطرنشان کرد: مسلمانان همه یک امت واحد هستند، بنابراین محبت باید در میان آن ها شکل بگیرد.

 

وی ادامه داد: در طول تاریخ آن چیزی که موجب پیروزی امت اسلام شده، وحدت و همگرایی بوده است.

 

مولوی پارسا اظهار کرد: استکبار جهانی و صهیونیست غاصب با تهاجم هایی که امروز به کشورهای اسلامی داشتند، خسارت های مالی و جانی زیادی دامن گیر خودشان شده است.

 

امام جمعه اهل سنت سرخس بیان کرد: امروز شعار انگلیسی «تفرقه بینداز و حکومت کن»، در راس توطئه های استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل قرار دارد.

 

وی با تاکید بر اینکه رهبری های و راهنمایی های رهبر معظم انقلاب توطئه های دشمنان را خنثی کرده است، تصریح کرد : یکی از دغدغه های اصلی امروز رهبر معظم انقلاب وحدت بین امت اسلام است.

 

مولوی پارسا با بیان اینکه دشمنان ما با اصل اسلام دشمنی دارند، تاکید کرد: امروز پیروزی که در عراق و سوریه به وجود آمد بر اثر همین وحدت و مجاهدت های مدافعان حریم اسلام بود.

 

امام جمعه اهل سنت سرخس با تاکید بر اینکه «پایان داعش» مایه افتخار کل جهان اسلام شد، خاطرنشان کرد: تمامی مجاهدانی که در این پیروزی بزرگ نقش داشتند به خصوص سردار سلیمانی مایه فخر جهان اسلام هستند.

 

وی بیان کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، اگر جلوی داعش را در عراق و سوریه نمی گرفتیم، امروز باید در خیابان های مشهد و تهران با این گروه تکفیری می جنگیدیم.

 

مولوی پارسا عنوان کرد: امروز ملت ایران باید قدردان نعمت امنیت پایداری که جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا و مجاهدت های جانبازان و ایثارگران به دست آورده باشند.

 

انتهای پیام/