حجت الاسلام سید رضا سروری رئیس بسیج طلاب خراسان رضوی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن تبریک هفته بسیج به آحاد مردم اظهار کرد: حسب دیدگاه بلند امام خمینی(ره) در سال 1358 شکل گرفت و این شجره طیبه برای تأمین نیازهای ضروری و تعیین اولویت های جمهوری اسلامی غرس شد.

وی افزود: در طول این سال ها بسیج خدمات فوق العاده ای داشته است و رهبر کبیر انقلاب در همین راستا تشکیل دو بسیج در دو قشر دیگر را نیز ضروری دانستند.

رئیس بسیج طلاب خراسان رضوی با اشاره به تشکیل بسیج دانشجو و طلاب بر اساس ضروریات روند پیشرفت انقلاب اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب نیز مستقیما فرمودند امروز یکی از مهم ترین تشکل ها بسیج طلاب و دانشجویی است.

وی با بیان اینکه امام(ره) درگیری و تقابل ما را با استکبار جهانی و ایستادگی در ارزش های انقلابی را می دیدند افزود: بسیج دانشجویی و طلاب برای مقابله با جنگ نرم و تهاجم دشمن یکی از ضروری ترین تشکل ها است.

حجت الاسلام سروری تصریح کرد: اساسی ترین وظایف ما در حال حاضر مقابله با تلاش های نرم استکبار جهانی است.

وی مسجد را سنگر انقلاب و پایگاه اصلی بسیج دانست و افزود: با تدابیری مسجد محوری در دستور کار قرار گرفت و بسیج طلاب با همکاری مراکز فرهنگی و امامان جماعت ایفای نقش خواهند داشت.

39 مسجد الگویی در سطح استان تحت پوشش قرار گرفت

رئیس بسیج طلاب خراسان رضوی با اعلام اینکه 39 مسجد الگویی در سطح استان تحت پوشش قرار گرفته است گفت: برنامه های متعدد فرهنگی با کمک تمامی اقشار از جمله مقابله با آسیب های اجتماعی، پاسخ به شبهات دینی و رسیدگی به مسائل آُیب پذیر حاشیه شهر اجرایی می شود

وی افزود: فعالیت جهادی و خدماتی در بسیج طلاب در اولویت قرار گرفته است لذا در این راستا 10 هزار نفر روز در حاشیه شهر مشهد اقداماتی جهادی صورت گرفته که به 12 هزار نفر روز نیز خواهد رسید.

حجت الاسلام سروری تصریح کرد: گروه های جهادی خواهران و برادران بسیج طلاب اقدامی ویژه و همگانی در موضوع حاشیه شهر مشهد داشته اند.

وی با اشاره به کمک به زلزله زدگان شهرستان و روستای خراسان رضوی توسط تیم های جهادی  افزود: در این زلزله اخیر نیز طلاب بسیجی با نگاه جهادی و مشارکت محوری کمک رسانی و جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی انجام شده است.

همایش ملی نماز در 27 آذرماه امسال برگزار می شود

رئیس بسیج طلاب خراسان رضوی ضمن اعلام اینکه همایش ملی نماز در 27 آذرماه برگزار می شود گفت: یکی از افتخارات بسیج طلاب پژوهشکده تربیت اسلامی بنیان است و جزو برترین اندیشکده ها است.

وی افزود: احصای 23 هزار جلد کتاب تربیتی در قالب 12 مجلد یکی از امور مطلوبی در راستای کتاب شناسی توصیفی است که به منظور پژوهشگران تعلیم و تربیت انجام شده است.

حجت الاسلام سروری با تأکید بر پیگیری گفتمان سازی انقلاب در سطح دانشگاه ها گفت: موضوع تجلیل از شخصیت شهید هاشمی نژاد و چاپ آثار منتشر نشده ایشان در قالب 9 جلد کتاب که ویراستاری آن انجام شده در دستور کار قرار گرفته است.

وی کارکرد و روند علمی بسیج طلاب استان را رو به رشد دانست و افزود: به مناسبت هفته بسیج همایش بزرگ گردان های تبلیغی رزمی بسیج طلاب برگزار می شود و همچنین برای افرادی که به تازگی وارد حوزه علمیه شده اند تبیین پیام تاریخی امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل و گفتمان بسیج طلاب و دانشجو صورت می گیرد.

انتهای پیام/