به گزارش صبح توس؛ هادی جلالی، در جلسه هم‌اندیشی با رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه ربیع‌الاول اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی، خدمت رسانی به مستضعفان و محرومیت زدایی از مناطق محروم استان است.

وی با اشاره عضویت 9 هزار پزشک، پرستار و کادر درمانی در بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی، گفت: در جهت خدمت رسانی به مناطق محروم، در طول سال ده ها تیم پزشکی به دورترین و محروم ترین نقاط استان اعزام می شوند تا بتوانیم قدمی هرچند کوچک در این راه برداریم.

جلالی تصریح کرد: در سال 96 یک بیمارستان صحرایی در منطقه کوه سرخ که یکی از محروم ترین نقاط استان محسوب می شود برپا شد و در نظر داریم تا پایان سال 3 بیمارستان صحرایی دیگر نیز برپا شود.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی از عملیاتی شدن طرح ارجاع بیماران نیازمند به مراکز درمان تخصصی برای دریافت خدمات رایگان در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: در طرح خدمت رسانی به زائران پیاده اربعین و امام رضا(ع) بسیج جامعه پزشکی نقش پر رنگی داشت و در ایام پایانی ماه صفر، ستاد بهداشت و درمان زائران پیاده در بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی برپا شد که توانستیم با کمک این ستاد 900 کارد درمانی را برای ارائه خدمات درمانی رایگان به زائران ساماندهی کنیم.

وی ادامه داد: از طرح های تکریم ارباب رجوع و خدمت رسانی رایگان به بیماران نیازمند که قرار است در مراکز درمانی اجرایی شود، می توان به طرح «خادم المهدی» در بیمارستان قائم و طرح «خادم الرسول» در بیمارستان خاتم‌الانبیا اشاره کرد که کادر درمانی داوطلب در ساعات غیر اداری به خدمت‌رسانی رایگان به بیماران نیازمند می‌پردازند.

جلالی با اشاره به اینکه نگاه ما در بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی جذب حداکثری همه نیروها با سلایق مختلف سیاسی است، خاطر نشان کرد: آمادگی آن را داریم تا در تمامی مأموریت‌ها و زمینه‌های مختلف به کمک دانشگاه علوم پزشکی بیاییم.

انتهای پیام/