فاطمه فرهنگ،  کار آفرین بسیجی عرصه اقتصاد مقاومتی شهرستان طرقبه شاندیز از اهالی روستای حصار سرخ شاندیز و فرزند شهید به عنوان نمونه حرکت جهادی موفق در گفتگو با صبح توس؛، گفت: در این روستا به کمک و همیاری سپاه و بسیج سازندگی شهرستان در عرصه‌های گلخانه، دامداری و پرورش ماهی فعالیت هایی انجام شده است.

 

وی با اشاره به ظرفیت های تولیدی و اشتغالزایی در شهرستان افزود: با مبلغی بالغ بر 20 میلیون تومان در پرورش دام سبک و ۱۵میلیون نیز در پرورش هزاران ماهی سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال شده است.

 

این کارآفرین بسیجی ضمن تأکید بر رونق تولید محصولات بومی با اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی گفت: در عرصه کشاورزی دارای گلخانه ای با بیش از سه هزار متر هستیم که در آن به کشت محصولاتی مانند گوجه فرنگی، خیار، فلفل و انواع سبزیجات می‌پردازیم و برای فروش محصولات به صورت شخصی در میدان تره بار و میوه مشهد عرضه می کنیم.

 

این بانوی تولیدکننده شاندیزی با بیان اینکه از ذخیره آب استخر پرورش ماهی برای آبیاری محصولات گلخانه استفاده می‌شود، تصریح کرد: در زمینه محصولات دامی مانند شیر، گوشت و ارائه کود مناسب به باغات کشاورزی شهرستان از سال‌های گذشته به خودکفایی رسیده که از این ظرفیت در شهرستان به خوبی بهره‌برداری نشده است.

 

وی ضمن اشاره به اینکه این شهرستان نزدیک به ۵۰ تا ۶۰ تن سطح زیر کشت انواع محصولات را دارد، افزود: استقبال بازار به صورت فصلی تغییر می کند، بنابراین مشکلات تولید و فروش محصولات افزایش یافته است.

 

فرهنگ گفت: با استفاده از وام‌های اقتصاد مقاومتی و جهادی برای چندین نفر در این مجموعه اشتغال ایجاد شده است.

 

وی افزود: این مجموعه دارای استخر پرورش ماهی نیز می‌باشد که به دلیل عدم وجود بازار و هدر رفت آن، تنها در یک دوره حدود ۲۰۰۰ ماهی کپور پرورش داده شد.

 

این کارآفرین نمونه گفت: باتوجه به اینکه رونق نسبتا مناسبی در بازار خرید و فروش گوشت وجود دارد مجموعه دامداری که با وام‌های بسیج سازندگی در سال‌های اخیر راه‌اندازی شده از ۵۰ رأس گوسفند به دو برابر افزایش یافته است.

 

وی با اعلام اینکه پس از چندین سال پیگیری، مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به شهرداری بابت ساخت منزل نگهبانی در مجموعه کشاورزی و تولیدی به صورت اقساط پرداخت می کنیم، افزود: با توجه به اینکه در همین شهر طی مدت چند روز بدون هیچ مزاحمتی ویلاسازی صورت می‌گیرد، از عدم توجه و حمایت کافی از کشاورزان و تولیدکنندگان و عوارض تراشیده شده برای همین واحد و مجموعه گلایه داریم.

 

فرهنگ خاطرنشان کرد: تعداد هفت نفر به صورت مستقیم و ۲۰ نفر را غیرمستقیم صاحب شغل شده‌‌اند و علاوه بر گلخانه صیفی‌جات، برای توسعه تجاری و تولیدی مشاغل دامداری و پرورش ماهی برنامه‌ریزی در سال‌های آینده دارم.

انتهای پیام/