حسین مهری در گفت‌و‌گو با خبرنگار  صبح توس؛ در خصوص تأثیر توسعه ارتباطات در مبحث اشتغال اظهار کرد: امروز «آی سی تی» پیشران توسعه است و جهت‌گیری‌های دنیا به این سمت است و طبیعتا بحث ارائه خدمات در این حوزه باعث ایجاد اشتغال‌های زیادی می‌شود.

 

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان داشت: بنا بر اسنادی که سازمان ملل منتشر کرده است 93 درصد اشتغال در سال 2045 در بخش خدمات و سه درصد در بخش صنعت و چهار درصد در بخش کشاورزی خواهد بود.

 

وی افزود: اینکه گفته می‌شود در سال 2045 تنها سه درصد اشتغال در بخش صنعت و چهار درصد در بخش کشاورزی خواهد بود به جهت مکانیزه شدن و آی تک و بحث رباط است، ولی به دلیل اینکه خدمات نیاز جامعه است طبیعتا اشتغال در این بخش بیشتر می‌شود.

 

مدیر عامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران گفت: آنچه که می‌تواند اشتغال را ایجاد کند فراهم کردن زیرساخت‌های آی تی و آی سی تی است که در زمینه‌های اسنپ و تبسی، حمل و نقل، توزیع کالا، خرید و فروش اینترنتی و مباحثی از این قبیل اشتغال بالایی را ایجاد می‌کند.

 

وی ادامه داد: طبیعتا وزارت ارتباطات زیرساخت کار را فراهم می‌کند و شرکت‌های دانش بنیان هم باید با این طراحی‌ها این خدمات را ارائه دهند که باعث اشتغال زیادی خواهد شد.

 

مهری در پاسخ به اینکه خدمات مخابرات در سطح استان چگونه است؟، پاسخ داد: تمامی شهرستانهای خراسان رضوی از خدمات مخابرات، پست و پست بانک و تلفن همراه که خود دارای اپراتورهای مختلف است پوشش دارد.

 

وی یادآور شد: این خدمات به روستاها هم پوشش داده می‌شود؛ چراکه یکی از نیازهای ضروری است که خدمات ارتباطی در سطح بالا و کیفیت بالا در شهرها و روستاهای ما وجود داشته باشد.

انتهای پیام/