به گزارش صبح توس؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل بنیاد شهید استان گفت: 308 هزار نفر تحت پوشش بنیاد شهید استان هستند که ارائه خدمات به این افراد در بهترین وجه در حال انجام است و تاکنون هیچگونه نارضایتی از ارائه این خدمات را شاهد نبوده ایم.

 

وی با تقدیر از فعالیت های عابدی مقدم اظهار داشت: ایشان آزاده، جانباز و ایثارگر هستند و علاوه بر کارهای سخت افزای زیادی که انجام داده اند گام های بزرگی نیز در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برداشته اند.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: در چندسال اخیر 62 هزار اثر شهید پژوهی در این استان  توسط دانش آموزان تولید و یک هزار یادواره شهدا در مدارس استان برگزار شده است.

 

حسینی با بیان اینکه 30 مرکز شهید پژوهی در این استان فعال است افزود: سالانه 30 هزار دانش آموز این استان  که به اردوی راهیان نور اعزام می شوند  به عنوان راوی دانش آموز و پنج هزار معلم نیز به عنوان راوی معلم روایتگر دفاع مقدس هستند.

 

وی خدمات مدیران این استان را فرا سرزمینی دانست و اظهار داشت: استان خراسان رضوی با وجود بارگاه مطهر رضوی میزبان برنامه ها و همایشات مختلف ملی است که این موضوع  بار مضاعفی بر دوش مدیران استان قرار می دهد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: در ایام پایان ماه صفر بیش از 4 میلیون و 200 هزار زائر به مشهد مقدس آمدند که بدون کوچکترین مشکل امنیتی مراسم سوگواری این زائرین برگزار شد.

 

حسینی تصریح کرد: در همین ایام  3 هزار و 500 نفر از والدین، همسران و فرزندان شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های آنان در قالب کاروان محبین الرضا و به یاد شهدای جهان اسلام با پای پیاده به شهر مشهد سفر کردند.

 

گفتنی است؛ در این مراسم از خدمات عابدین عابدی مقدم تقدیر و حجت الاسلام حسین معصومی به عنوان مدیر کل جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی معرفی شده است.

 

شایان ذکر است؛ از سوی استاندار خراسان رضوی نیز لوح تقدیری  به عابدی مقدم مدیر کل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تقدیم شد.

 

انتهای پیام/