به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوبعلی نظری ظهر امروز در نشست خبری اعلام ویژه‌برنامه‌های هفته بسیج که در مجتمع آیه‌های مشهد برگزار شد، هفته بسیج را فرصتی برای بازخوانی مناسب برنامه های بسیج دانست و شعار امسال هفته بسیج را «بسیج مظهر مردم‌سالاری دینی» خواند و گفت: باید از این فرصت یک‌هفته‌ای برای معرفی زحمات بسیجیان استفاده و درعین‌حال، رسالت بسیار مهمی که این بدنه فعال اجتماعی و بدنه فکری ناب انقلاب اسلامی به‌عنوان رسالت و تکلیف بر عهده‌دارند، یادآوری شود.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان این موضوع که برای این ایام، روزشماری با نام‌گذاری‌های روزانه مشخص شده است، ادامه داد: 29 آبان ماه، روز «بسیج، اقتصاد مقاومتی و سازندگی»، 30 آبان، «بسیج، محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی»، 1 آذر، «بسیج اعتلای فرهنگی و اجتماعی»، 2 آذر، «بسیج، اندیشه ورزی و تولید علم»، 3 آذر، «بسیج، مسجد محوری و ولایتمداری»، 4 آذر، «بسیج، دولت مقاومت و استکبارستیزی و 5 آذر، »بسیج، جهاد کبیر و عمل انقلابی» نام‌گذاری شده که امیدواریم با تکیه‌بر این عناوین، وظایف خود را در این هفته به‌درستی انجام دهیم.

 

وی بیان داشت: برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در این هفته در 5 لایه در کل کشور طراحی‌شده است، به‌عنوان ارتباط با ولایت و روحانیت که انقلاب برخواسته از متن حوزه‌های علمیه است، هفته گذشته با آیت‌الله علم‌الهدی دیداری صورت گرفت که در ادامه این دیدارها، امروز نیز با تولیت معظم آستان قدس دیدار خواهیم داشت.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تاکید کرد: 500 پروژه سازندگی در حوزه‌های مختلف به ویژه در مناطق زلزله‌زده در هفته بسیج افتتاح می‌شود.

 

تجمع بزرگ بسیجیان مشهد در ورزشگاه امام رضا(ع) محوری‌ترین برنامه هفته بسیج

 

نظری ضمن اشاره به اینکه تجمع بزرگ بسیجیان مشهد در روز پنجشنبه دوم آذر در ورزشگاه امام رضا (ع) محوری‌ترین برنامه هفته بسیج است، اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس همزمان با نمایشگاه بین‌المللی کتاب مشهد در 9 آذرماه در دستور کار است که در امتداد هفته بسیج پیش‌بینی‌شده است، امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه، زمینه آشنایی آحاد مردم با بسیج را فراهم کنیم.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) در ادامه سخنان خود ضمن مهم خواندن نقش نخبگان جامعه در جنگ فرهنگی، بیان کرد: به همین منظور، «جشنواره فانوس» با هدف مشارکت آحاد جامعه و خواص فرهنگی در فعالیت‌های فرهنگی برگزار می‌شود، امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب و دریافت ایده‌های فرهنگی، از این ظرفیت برای برنامه‌های فرهنگی بسیج در سال 97 استفاده کنیم.

 

وی دیگر ویژه‌برنامه هفته بسیج را رونمایی از فیلم اشنوگل دانست و گفت: این فیلم با مشارکت صداوسیما، شهرداری و بسیج ساخته‌شده که مربوط به دفاع مقدس و شهدای غواص لشکر 21 امام رضا(ع)است که در ایام هفته بسیج، رونمایی و اکران خواهد شد.

 

نظری برگزاری «گشت‌های محله» در محلات در سطح استان همزمان با سراسر کشور را به منظور تشکر، تقدیر و عرض ارادت به محضر مردم از دیگر برنامه‌های هفته بسیج اعلام کرد و ادامه داد: گردهمایی «جوانه‌های ورزشی صالحین» سوم آذرماه در سالن شهید بهشتی برگزار می‌شود که در آن، از نوجوانان ورزشکار با حضور خانواده‌های آنان تقدیر می‌شود تا در کنار ورزش، یک جهت‌گیری فرهنگی صورت گیرد.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع)  ادامه داد: شنبه چهارم آذرماه نیز افتتاحیه جشنواره رسانه‌ای ابوذر را در برنامه داریم که اجرایی خواهد شد و علاوه بر آن، جشنواره مهدکودک‌های مشهد با عنوان «غنچه‌های امید» امسال نیز توسط بسیج جامعه زنان برگزار می‌شود.

 

وی در پایان گفت: نزدیک به صد یادواره شهید در سطوح حوزه و پایگاه‌های بسیج برگزار می‌شود؛ علاوه بر برگزاری یادواره‌های شهید در از سوی اقشار بسیج، دیگر برنامه‌ها همچون یادواره شهدای مهندسین و شهدای ورزشکار، اخلاق کارمندی، گردهمایی هیأت های امنا و پایگاه بسیج مساجد الگویی، گردهمایی زنان پرجمدار بصیرت و از این قبلی برنامه‌ها طراحی‌شده که همایش‌های 500 نفری و هزار نفری است.

 

انتهای پیام/