به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه رسالت این کارگروه پیشگیری و فرهنگ سازی در راستای مبارزه با مواد مخدر است، اظهار کرد: شهدای زیادی در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم نظام و انقلاب شده است.

 

وی با تأکید بر اینکه رویکرد دولت بحث اجتماعی کردن و مشارکت مردم در بحث مبارزه با مواد مخدر است، خاطرنشان کرد: مردم باید در این بخش نیز احساس مسئولیت داشته باشند.

 

فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی نیز باید در دستور کار دستگاه های عضو کارگروه باشد، تصریح کرد: جوانان به عنوان یک سرمایه اجتماعی نیز نباید در دام اعتیاد گرفتار شوند و دستگاه ها باید با برنامه برای نجات جوانان گرفتار در این معضل نیز تلاش کنند.

 

وی ضمن تأکید بر بالا بردن اطلاعات خانواده در خصوص مبارزه با مواد مخدر، اذعان کرد: اصحاب رسانه و فرهنگ و هنر نیز می توانند نقش بسزایی در آگاهی بخشی به خانواده ها در راستای مبارزه با مواد مخدر داشته باشند.

 

فضای مجازی عرصه خوبی برای برپایی نمایشگاه های مجازی در خصوص اعتیاد است

 

حسن صداقتی در این مراسم با بیان اینکه امروزه فضای مجازی بسیار حقیقی تر از فضای حقیقی شده است، عنوان کرد: نمایشگاه های حقیقی اعتیاد را باید به صورت مجازی برگزار شود.

 

وی با بیان اینکه فضای مجازی برای اطلاع رسانی مضرات اعتیاد به مواد مخدر نیز خوب است، تشریح کرد: مطالب باید درست، صحیح و دقیق باشد و نمایشگاه های فضای مجازی نیز می تواند ضرورت های خود را داشته باشد.

 

مدیر آموزش و پرورش خلیل آباد با تأکید بر اینکه بیشترین استفاده کنندگان از فضای مجازی نیز جوانان هستند، بیان کرد: باید کار بیشتری برای استفاده هر چه بهتر از فضای مجازی صورت بگیرد.

 

اهمیت و جایگاه سمن ها باید برای دستگاه های اجرایی تبیین شود

 

محمد قربانی همچنین در ادامه این مراسم با بیان اینکه باید سمن هایی در خصوص مبارزه با اعتیاد تشکیل و تقویت شوند، تأکید کرد: دستگاه های اجرایی به جایگاه سمن ها اعتقادی ندارند.

 

وی با بیان اینکه سمن های فعالیتی در منطقه خلیل آباد نداشته اند، ابراز کرد: خروجی کار و اهمیت تشکیل سمن ها را باید به وسیله کارگاه های آموزشی برای دستگاه های اجرایی نشان داد.

 

بخشدار ششطراز با تأکید بر اینکه اهمیت و جایگاه سمن ها و اهمیت تشکیل سمن ها باید مورد بررسی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: در بحث مبارزه با مواد مخدر نیز در بهزیستی، آموزش و پرورش و شبکه بهداشت نیازمند تشکیل سمن ها هستیم.

انتهای پیام/