به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام مظفر تاجی همزمان با اولین روز از هفته بسیج، در مراسم دیدار فرماندهان پایگاه‌های مقاومت و اعضای شوراهای بسیج با ائمه جمعه شهرستان چناران، در محل کارخانه قند چناران، اظهار داشت: بسیج یک قدرت بلامنازعه اسلامی است که در برابر قدرت‌های بزرگ استکبار عرض‌اندام می‌کند.

 

امام‌جمعه چناران با تأکید بر لزوم وجود روحیه انقلابی بین آحاد مردم، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بارها در جمع مسئولین نظام بر لزوم داشتن روحیه انقلابی و بسیجی تأکید داشته‌اند.

 

وی با اشاره به نقش مؤثر بسیج در حرکت و جریان‌های امروز جامعه، بیان داشت: هفته بسیج امسال با آغاز هجرت پیامبر گرامی اسلام (ص) از مکه به مدینه آغاز شده است و امید است بسیجیان با حرکت بسیجی خود درسی بزرگ به جهانیان بدهند.

 

حجت‌الاسلام تاجی با اشاره به هم‌زمانی آغاز هفته بسیج همزمان با لیله المبیت و هجرت پیامبر صل‌الله‌علیه واله، گفت: اولین بسیجی در تاریخ اسلام حضرت علی علیه‌السلام بود که به‌جای امام خویش در بستر خوابید و جان امام و ولی خودش را نجات داد.

 

فرمانده قرارگاه فرهنگی چناران ضمن تقدیر و تشکر از اینکه روز اول هفته بسیج به میثاق با ولایت نام‌گذاری شده است و به دیدار بسیجیان با ائمه جمعه اختصاص یافته است، گفت: دشمن با تمام توان، تلاش می‌کند تا هجمه به بسیج وارد کنند و به آن ضربه بزنند.

 

امام‌جمعه شهرستان چناران همچنین خاطرنشان کرد: امام خمینی رحمة الله علیه در بیانات خود بیان داشتند که «افتخار من این است که یک بسیجی هستم» لذا بسیج باید کاری کنند که قاطبه مردم به آن علاقه‌مند شده و به بسیج روی بیاورند و همه نیز از این نهاد مقدس دفاع کنند.

 

مجید آذرکیش، فرمانده سپاه ناحیه چناران نیز در این نشست ضمن خیرمقدم به فرماندهان پایگاه‌ها و شورای حوزه و نقش بسیج در جامعه اسلامی اظهار داشت: در حوزه اجتماعی هر جا دولت و مردم نیازمند به خدمت‌رسانی باشند بسیج حضور پیدا می‌کند.

 

وی ادامه داد: در حوزه امنیتی برای مقابله با تهدیدها، آشوب‌ها و اغتشاشات داخلی باید آموزش‌ها و سازمان‌دهی لازم در بسیج انجام گیرد که این مأموریت مهم را گردان‌های بیت‌المقدس، قرارگاه‌های امنیتی امام علی علیه‌السلام و گردان‌های کوثر انجام می‌دهند.

 

وی افزود: در حوزه عمرانی و زیرساخت‌ها نیز بسیج توانسته است در بسیاری از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی شرکت کند و به مردم بی‌بضاعت کمک کند.

 

آذرکیش همچنین خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی برای مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمن و جنگ نرم که دنبال تغییر اعتقادات و باورهای عقیدتی و دینی مردم است اقداماتی انجام می‌شود که آشنا کردن جوانان با مسائل اعتقادی و دینی و تربیتی و بصیرتی ازجمله فعالیت‌ها در این بخش است.

 

وی گفت: فعالیت بسیج در حوزه سیاسی از باب جلوگیری از دخالت دشمن در مسائل سیاسی داخلی است، نه از جهت حمایت از یک فرد یا حزب خاص.

انتهای پیام/