به گزارش صبح توس؛ غلامعلی رفعتی ظهر امروز در همایش خیرین مدرسه ساز در سبزوار بابیان اینکه 40 درصد از مدارس فرسوده خراسان رضوی توسط خیرین مدرسه ساز بازسازی شده است، اظهار کرد: در مدت یک سال گذشته خیرین مدرسه ساز بیش از 800 میلیارد ریال به امر مدرسه سازی در این استان کمک کردند.

 

وی با اشاره به اینکه هم اکنون سه هزار و 500 خیر مدرسه ساز در مجمع خیرین استان عضو هستد، تاکید کرد: 570 کلاس درس توسط خیرین مدرسه ساز ایجاد و در چرخه آموزشی استان خراسان قرار گرفته است.

 

رفعتی با بیان اینکه یکی از مهم ترین اولویتهای مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی تجهیز کلاس ها و همچنین تکمیل پروژه های موجود است، تصریح کرد: مجهز کردن کلاس ها به امکانات آموزشی مورد نیاز باید به گونه ای باشد که دانش آموزان بتوانند از سیستم های نوین آموزشی بهره مند شوند.

 

در ادامه این نشست محرابی،  مدیر آموزش و پرورش سبزوار با اشاره به کمک هفت میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز به پروژه های در دست ساخت در سبزوار، بیان کرد: در حال حاضر یازده مدرسه در دست ساخت است که در صورت تکمیل این پروژه ها مشکلات فضای آموزشی شهرستان برطرف خواهد شد.

 

محرابی در انتهای مراسم از افتتاح مدرسه 18 کلاسه که به همت خیرنیکوکار حسن مشایخی احداث شده است خبر داد و بیان کرد: تیم مدرسه با هزینه ای بالغ بر 17 میلیارد ریال با مشارکت اداره کل نوسازی خراسان افتتاح خواهد شد.

 

انتهای پیام/