مسعود اصغرنژادبلوچی در گفتگو با صبح توس؛در رابطه با نمایشگاه آثار منتخب دومین و سومین دوسالانه پوستر رضوی عنوان کرد: 26 آثار نفرات اول تا سوم انتخاب شده و آثار قابل تقدیر در این دوسالانه در گالری دانشکده هنر نیشابور به نمایش در آمده است.

 

وی ادامه داد: این آثار علاوبر  نظر داشتن بر موتیف های سنتی و مذهبی (در هنر و ادبیات موتیف عنصری است که به صورتی نامحسوس در اثر تکرار می‌شود تا مضمون اصلی یا theme را قابل تجسم‌تر و قوی‌تر سازد) آثار خلاقانه ای که در آن از سایر علوم استفاده کرده اند یعنی تلفیق هنر با علم و مذهب از میان آثار دومین و سومین پوستر رضوی انتخاب شده است.

 

 دبیر سابق دومین و سومین دوسالانه پوستر رضوی ابراز کرد: در ذیل جشنواره های سلسلة الذهب، دو رویکرد داشتیم که در بخش علمی پژوهشی جشنواره حدیث سلسلة الذهب و در بخش هنری جشنواره بین المللی امام رضا پوستر رضوی را برگزار کردیم.

 

 وی با بیان اینکه تلاش داریم تا دبیر خانه دائمی پوستر رضوی را در دانشکده هنر نیشابور راه اندازی کنیم، اظهار کرد: کیفت برگزاری جشنواره های رضوی در دانشگاه هنر نیشابور به قدری خوب بود که ما می توانیم سایر جشنوارهای هنری مثل تصویر سازی طراحی المان، روایتهای داستانی و پویانمانی داشته باشیم؛ اما طبق تقسیم بندی انجام شده تنها پوستر رضوی به دانشگاه نیشابور واگذار شده است.

 

اصغرنژادبلوچی گفت: امسال هم دانشکده هنر نیشابور میزبان برگزاری چهارمین دوره جشنواره دوسالانه پوستر رضوی است که فراخوان این جشنواره به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

 

گفتنی است این نمایشگاه از 29 آبان ماه تا هفتم آذر سال جاری در گالری دانشکده هنر نیشابور برای بازدید علاقمندان باز است.

انتهای پیام/