به گزارش صبح توس؛ امروز همزمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) اجتماع بزرگ «در سوگ خورشید» با حضور کاروانهای پیاده بانوان زینبی از شهرستان کاشمر و روستاهای همجوار در سالن اجتماعات زیارتگاه شهید مدرس (ره) برگزار شد.

 

حجت‌الاسلام ابراهیم صابر در این همایش عظیم در خصوص راههای بهره‌مندی از شفاعت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و به عبارتی شفاعت 14 معصوم پاک و خاتم‌الانبیاء تا وجود مقدس حضرت مهدی آل محمد (عج) اظهار داشت: امام رضا (ع) مظهر رحمت الهی است و خداوند دارای دو نوع رحمت است؛ رحمت عام و رحمت خاص.

 

نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی چناران بیان داشت: تمام موجودات و همه کائنات ماسوی الله از رحمت عام خداوند بهره‌مند هستند و از این رحمت عام الهی و از وجود مقدس چهارده معصوم (ع) خصوصا امام رضا (ع) همه بهره‌مند هستند.

 

وی با اشاره به کرامات امام رضا (ع) گفت: شما بارها شنیده‌اید که مسیحی از امام رضا (ع) شفا گرفته است و یا کسانی از لندن و انگلستان و سایر کشورها مشکلاتی داشتند و به امام رضا (ع) متوسل شدند و حاجت خودشان را گرفتند.

 

حجت‌الاسلام صابر افزود: خودم هم شاهد بودم که دو پسر بچه حدود 10 الی 11 ساله که یکی مبتلا به صرع بود و دیگری سرطان خون داشت در صحن عتیق امام رضا (ع) شفایشان را از امام رئوف گرفته بودند.

 

وی گفت: عنایت امام رضا (ع) شامل همه اعم از مؤمن و غیر مؤمن می‌شود چرا که مظهر رأفت الهی و امام رئوف است اما مهم بهره‌‌مندی از رحمت خاص و مهربانی خاص است که عبارت از شفاعت در عالم برزخ و قیامت است.

 

نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی چناران در توضیح رحمت خاص و روش بهره‌مندی از این رحمت ابراز کرد: یکی از آنها پاسخگویی به دعوت انبیاء و در رأس آنها خاتم‌ انبیا حضرت محمد مصطفی (ص) است چرا که اجابت دعوت پیامبر و ائمه (ع) یکی از راههای بهره‌مندی از شفاعت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.

 

وی ضمن تجلیل از حجاب اسلامی و عفت دینی بانوان کاشمر ادامه داد: اجابت به نماز، تقوا، روزه، خداشناسی، حیا، عفت و حجاب از موارد اجابت دعوت پیامبران و امامان معصوم (ع) است که خوشبختانه بانوان ما علی رغم توطئه‌ها و حیله‌های شیاطین از چادر که میراث گرانبهای حضرت فاطمه‌ زهرا (ص) است بهره‌مند هستند.

 

حجت‌الاسلام صابر بیان داشت: دومین راه اجابت دعوت ائمه هدی (ع) مودت و دوستی آل محمد (ص) است؛ حضرت محمد (ص) در این رابطه فرمودند: همیشه مودت و دوستی ما اهل بیت (ع) را در دل داشته باشید که اگر کسی با این دوستی از دنیا برود و خداوند را ملاقات کند به واسطه شفاعت ما داخل بهشت می‌شود.

 

وی تأکید کرد: عشق و ارادت و مودت نسبت به امام رضا (ع) را قدر بدانیم و در وجود خودمان نهادینه کنیم که لازمه بهره‌مندی از این شفاعتت و محبت امام رضا (ع) توسلات و اطاعت و فرمانبری از امام مهربانی‌ها(ع) است.

 

نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی چناران یادآور شد: عشق و ارادتمان را نسبت به امام رضا (ع) در اخلاق و رفتارمان ظاهر کنیم و بدانیم که امام رئوف ما به نماز اول وقت بسیار اهمیت می‌دادند و ما هم باید در تقویت باورهای دینی خود بکوشیم و به نماز اول وقت اهمیت دهیم.

انتهای پیام/