به گزارش صبح توس؛  صبح امروز  در همایش زنان فاطمی؛ سوگواران رضوی که در  رواق حضرت زهرا(س) برگزار شد  پنج هزار بانو مشهدی با امام رضا(ع) برای تشکیل جبهه مردمی بانوان رضوی عهد بستند تا به یاری جبهه حق، کمک به پیشرفت تمدن نوین اسلامی و ترویج سیره و سلوک فاطمی بپردازند.

در این مراسم حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی‌ تولیت آستان قدس رضوی  با اشاره به زنان بزرگی که در مقابل ظلم طاغوت ایستاده اند و حضرت خدیجه ای که تمام اموالش را در راه دین هزینه کرد، اظهار کرد: نسخه ای که امام زمان برای اصلاح دنیا ارائه خواهد همان نسخه مادرش حضرت زهرا(س) خواهد بود.
 وی افزود: تاثیر زنان در طول تاریخ بشر در زمینه دفاع از دین، هویت انسانی و ارزشهای الهی بی نظیر  و شگرف است.
تولیت آستان قدس رضوی به نقش بی بدیل زنان در بعث پیامبر و غدیر اشاره  و  بیان کرد: یزیدیان می خواستند نامی از شهدا کربلا نباشد اما حضرت زینب با سخنرانی ها خود این اجازه را به آنها نداد.
حجت الاسلام رئیسی افزود:  شاید زنان از لحاظ جسمی، نقش و مسئولیت اجتماعی متفاوت با مردان باشند اما از لحاظ انسانی هیچ تفاوتی با مردان ندارند.
وی به نقش زنان  مشهدی در انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: اولین گروهی با راهپیمایی خود در مقابل ظلم و ستم شاهنشاهی ایستاند زنان مشهدی بودند.
تولیت آستان قدس اظهار کرد: نقش زنان در موقوفات نمی توان نادیده گرفت شما اگر در  همین موقوفات آستان قدس و سایر موقوفات را نگاه کنید نقش زنان در این اتفاق می بینید.
حجت الاسلام رئیسی بیان کرد: این زنان بودند که با تشویق پسران، همسران، برادران و پدران خود  آنها را راهی جبهه جنگ کردند.
وی گفت: امروز  زنان ایرانی در حال  الگو شدن برای تمام زنان عالم از جمله یمن مصر سایر کشورهای که به سمت بیداری اسلامی پیش می روند هستند چرا که حضرت زهرا را الگو خود قرار داده اند.