به گزارش صبح توس؛ ورود 136 هزار زائر پیاده تا صبح دیروز، افزایش پارکینگ های اضطراری سازمان پایانه های مسافربری، قرض‌الحسنه خانگی رقیب بانک‌ها، آماده‌باش ۵۰۰ آتش‌نشان در ایام سوگواری امام رضا(ع)، آماده باش ۲۴ ساعته اورژانس در خراسان رضوی و تراکم سنگین ترافیکی و جمعیتی در محورهای ورودی مشهد، بخشی از مهم‌ترین سرفصل‌های خبری رسانه‌های امروز استان است که در بسته خبری امروز «صبح توس» نیم نگاهی به آنان شده است.

 

روزنامه خراسان؛

ورود 136 هزار زائر پیاده تا صبح دیروز

تا صبح روز گذشته حدود 136 هزار زائر پیاده درقالب 684 کاروان وارد مشهد مقدس شدند. بر اساس اعلام جمعیت خدمت گزاران زائران پیاده همچنین 65 هزار زائر دیگر در مسیرهای منتهی به مشهد مقدس قرار دارند. از زائران پیاده ای که صبح دیروز به مشهد مقدس رسیده اند، 53هزار و 115 زائر از قوچان، 40 هزار و 285 نفر از نیشابور، 27 هزار و 452 نفر از فریمان، 8370 نفر از تربت حیدریه، 5014 زائر از سرخس و 1072 زائر از کلات بوده اند.

بازدید استاندار از ایستگاه های بین راهی

استاندار خراسان رضوی نیز از ایستگاه های خدمت رسانی به زائران پیاده در مسیرهای منتهی به مشهد و همچنین مدارس اسکان این زائران در مشهد بازدید کرد. به گزارش تسنیم، علیرضا رشیدیان در بازدید از ایستگاه های محوری چناران به مشهد اظهار کرد: خدمت رسانی به زائران امام رضا (ع)در 800 کیلومتر از محورهای استان و در 400 مدرسه، حسینیه، هیئت های مذهبی و دیگر اماکن تهیه شده انجام می شود.

خدمت رسانی به مردم زلزله زده کرمانشاه

وی با اشاره به زلزله اخیر در کرمانشاه گفت: مردم استان با وجود میزبانی از زائران حرم مطهر رضوی از هموطنان خود در کرمانشاه غافل نشده و گروه هایی از خدمت گزاران از استان به صورت داوطلبانه ایستگاه های خود را در مناطق زلزله زده کرمانشاه بر پا کرده اند. رشیدیان گفت:140 هزار پرس غذا توسط ایستگاه های آستان قدس رضوی و 35 هزار پرس غذای گرم توسط هیئت های مذهبی در هر وعده در مناطق زلزله زده توزیع می شود. همچنین استاندار خراسان رضوی به همراه جمعی از مسئولان روز جمعه  گذشته از محل اسکان زائران پیاده در مدارس مشهد بازدید کرد و از نزدیک در جریان نحوه خدمات رسانی به آنان قرار گرفت.

ایستگاه صلواتی قرارگاه منطقه ای نزاجا

به مناسبت ایام شهادت امام رضا (ع) و ایام آخر ماه صفر قرارگاه منطقه ای شمال شرق نزاجا نیز موکبی را در تپه سلام مشهد برپا کرده است. به گزارش روابط عمومی قرارگاه منطقه ای شمال شرق، این ایستگاه صلواتی به مدت سه روز از تاریخ 25 تا 27 آبان برای میزبانی از زائران پیاده حرم مطهر رضوی بر پا شده است. در این ایستگاه که از پنج شنبه گذشته برپا شده است از پنج هزار زائر پیاده با غذای گرم، اهدای بسته فرهنگی، تست قند خون و فشار خون و ماساژور پذیرایی به عمل خواهد آمد و دیگر یگان های ارتش و فرماندهی پشتیبانی منطقه شمال شرق و تیپ377 و لشکر77پیروز ثامن الائمه (ع) نیز با برپایی موکب از زائران علی بن موسی الرضا (ع) پذیرایی می کنند.

2000 روحانی به زائران پیاده خدمات فرهنگی می دهند

همچنین قائم مقام قرارگاه فرهنگی زائرین پیاده دهه آخر صفر گفت: حدود 2000 روحانی در جاده ها و شهر مشهد به زائران پیاده دهه پایانی صفر به مشهد مقدس خدمات فرهنگی ارائه می دهند که 900 نفر از آنان را بانوان تشکیل می دهند. حجت الاسلام مجید خداوردی در گفت وگو با تسنیم اظهار کرد: قرارگاه فرهنگی زائران پیاده دهه آخر صفر با همکاری 20 دستگاه مرتبط مانند اداره کل تبلیغات اسلامی، اوقاف و مواردی از این دست از هنگام بدرقه زائران در مبدأ حرکت، اقدامات فرهنگی خود را آغاز کرده و در جاده ها نیز موکب ها و روحانیونی برای خدمات رسانی به زائران پیاده در نظر گرفته شده است. قائم مقام قرارگاه فرهنگی زائرین پیاده دهه آخر صفر گفت: از تعداد حدود 2000 مبلغ 900 نفر را بانوان تشکیل می دهند که در کاروان های پیاده بانوان به خدمات رسانی مشغول هستند.

افزایش پارکینگ های اضطراری سازمان پایانه های مسافربری

در همین زمینه و با هدف میزبانی بهتر از زائران دهه پایانی ماه صفر و مسافرانی که به مشهد مقدس عزیمت کرده اند، سرپرست سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد مقدس نیز از افزایش پارکینگ های اضطراری سازمان پایانه های مسافربری با همکاری سازمان مدیریت حمل و نقل بار خبر داد.

سرویس دهی 350 دستگاه اتوبوس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد در سالروز شهادت امام رضا (ع) 350 دستگاه اتوبوس نیز در محدوده حرم مطهر در روز شهادت امام رضا (ع) به زائران خدمت رسانی خواهد کرد. اتوبوس ها در پایانه های میدان شهدا، میدان بسیج، چهارراه خسروی (مقابل بانک تجارت)، پایانه شهید گمنام و بولوار مصلی آماده خدمت رسانی به زائران است.

خط موقت مُلک آباد- مشهد برای انتقال زائران پیاده

همزمان با روزهای پایانی ماه صفر و به منظور تسهیل در تردد زائران پیاده خط موقت اتوبوس ملک آباد- مشهد تا میدان 15 خرداد با 30 دستگاه اتوبوس فعال راه اندازی شد. همچنین تعدادی اتوبوس با هماهنگی های قبلی از ورودی های مشهد برای انتقال زائران پیاده به صورت کاروانی در نظر گرفته شده است تا این عزیزان را به مراکز اسکان داخل مشهد منتقل کنند. تمام سرویس دهی اتوبوسرانی مشهد به زائران پیاده به صورت صلواتی انجام می شود.

 

روزنامه شهرآرا؛

آماده سازي مراكز اسكان اضطراري زائران پياده

نشست خبری قائم‌مقام ستاد مناسبت‌ها و معاون فرهنگی‌اجتماعی شهرداری مشهد روز گذشته با موضوع اعلام برنامه‌های مدیریت شهری ویژه دهه پایانی صفر برگزار شد.

معاون خدمات و محیط زیست شهری و قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد در این نشست، از آماده‌سازی ٨ مرکز اسکان اضطراری ویژه زائران پیاده خبر داد و گفت: در این مرکز ظرفیت اسکان برای ٣۵٠٠ نفر شب پیش‌بینی شده است.

به‌گزارش خبرنگار شهرآرا، خلیل‌ا... کاظمی بیان کرد: برنامه‌های امسال شهرداری مشهد ویژه دهه پایانی صفر در سرفصل‌هایی مانند اطلاع‌رسانی و سامان‌دهی تبلیغات محیطی، طرح جهاد خدمت، برپایی ایستگاه‌های استقبال از زائران، تعیین مسیر تردد زائران، اسکان اضطراری و تمهیدات بازگشت زائران و پاک‌سازی و سیماآرایی شهر اجرایی می‌شود.

وی درخصوص اعتبار اختصاص‌یافته به برنامه‌های دهه پایانی صفر گفت: برای اجرای برنامه‌های مختلف مدیریت شهری در این ایام، علاوه‌بر مشارکت‌های مردمی، یک‌میلیارد و ۵٠٠میلیون تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد ادامه داد: سال گذشته ٢٩۴هزار زائر پیاده و ٢.۵میلیون زائر به شهر مشهد سفر کردند که پیش‌بینی می‌شود امسال شاهد افزایش ١٠ تا ١٢درصدی زائران ورودی باشیم.

وی گفت: علاوه‌بر ٨ مرکز اضطراری، ٣۵٠ مدرسه و حسینیه نیز برای اسکان زائران پیاده آماده‌سازی شده است.

کاظمی افزود: به‌منظور بدرقه شایسته زائران پیاده در عصر روز شهادت امام‌رضا(ع)، فضایی ویژه اسکان موقت زائران و رانندگان اتوبوس در مجموعه پایانه مسافربری امام‌رضا(ع) پیش‌بینی شده است.

استفاده از ظرفیت‌های تبلیغاتی شهر

وی به برنامه‌های حوزه اطلاع‌رسانی و تبلیغات نیز اشاره کرد و افزود: بالغ‌بر ٢٠٢ تابلوی شهری و ۵٨ بیلبورد بخش خصوصی به تبلیغات ایام دهه پایانی صفر اختصاص یافته است.

قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد افزود: ٩ نمایشگر شهری از ١٧ تا ٢۵ آبان به‌صورت مقطعی و در سه روز پایانی دهه آخر صفر به‌صورت کامل، تبلیغات مرتبط با این ایام را نمایش می‌دهند.

بررسی علل رشد صندوق‌های خانگی؛ قرض‌الحسنه خانگی رقیب بانک‌ها

احتمالا برای شما هم پیش آمده که برای دریافت چند میلیون تومان وام ناقابل، سروکارتان به یکی از بانک‌های دولتی یا خصوصی بیفتد اما آن‌قدر پیش پایتان سنگ می‌اندازند و ضمانت‌های ریز و درشت می‌خواهند که عطای همین تسهیلات خُرد را هم به لقایش می‌بخشید و برای تأمین نیاز مالی خود به دنبال راهکارهای جایگزین می‌روید؛ یکی از این راهکارها صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی و غیررسمی است که شاید شما هم آن را امتحان کرده‌باشید؛ این روزها راه‌اندازی این صندوق‌ها طرفداران زیادی پیدا کرده‌است زیرا نه دردسرهای پیدا کردن ضامن را دارند و نه در آن‌ها رابطه جای ضابطه را گرفته‌است و از همه مهم‌تر در این صندوق‌ها خبری هم از سودهای کلان بانکی نیست . فقط کافی است با چند نفر از اعضای خانواده، فامیل یا دوستانتان دور هم جمع شوید و یک صندوق راه بیندازید. استقبال مردم از وام‌های این صندوق‌های خانگی و صنفی در حالی هر روز بیشتر می‌شود که به گواه آخرین آمار بانک مرکزی میزان نقدینگی به بیش از یک هزار و ٣۶٠ میلیارد تومان رسیده‌است و از این رقم بیش از یک هزار میلیارد تومان، سهم سپرده‌های مدت‌دار بانکی است با این حال باز هم برای دریافت تسهیلات خرد باید هفت‌خان رستم را پشت سربگذاری و در نهایت هم تضمینی وجود ندارد که موفق به دریافت وام شوی!

اگرچه وام گرفتن از صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی و غیررسمی بر خلاف بانک‌ها پروسه پیچیده‌ای ندارد و تقریبا راحت است اما آن‌ها همیشه هم موفق نیستند زیرا هر جا که پای منابع مالی در میان باشد، احتمال ورود سودجویان هم هست.

چاله‌های مالی که پُر نمی‌شوند!

عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهدبا اشاره به ریشه‌های ناکامی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات خُرد و رشد روزافزون صندوق‌های خانگی و صنفی می‌گوید:بانک‌ها، مؤسسات مالی و صندوق‌ها واسطه‌های مالی هستند که کارکرد آن‌ها تجهیز منابع و تخصیص آن است، علی چشمی می‌افزاید: در کشور ما بانک‌های دولتی و خصوصی در زمینه تجهیز منابع مشکلی نداشتند و به خوبی توانستند منابع را از سطح جامعه جمع‌آوری کنند اما در زمینه تخصیص منابع کارنامه چندان موفقی از خود بر جای نگذاشته‌اند. وی با بیان این که متأسفانه برخی چاله‌های مالی در کشور داریم که هر چقدر منابع مالی به آن‌ها تزریق شود، باز هم پُر نمی‌شوند، اظهار می‌کند: دولت، شرکت‌های دولتی و شرکت‌ها و مؤسسات شبه‌دولتی برخی از این چاله‌ها هستند که‌ به‌تازگی شهرداری‌ها نیز به این فهرست اضافه شده‌اند؛ برای مثال در شهریور ماه بدهی دولت به بانک مرکزی ٢١٠ هزار میلیارد تومان و بدهی شرکت‌های دولتی حدود ٣٠ هزار میلیارد تومان اعلام شده است و بخش‌های غیردولتی نیز حدود ٩٩٠ هزار میلیارد تومان به بانک مرکزی بدهی دارند.

دشواری‌های تأمین منابع مالی خانوار از کانال بانک‌ها

این اقتصاددان با اشاره به این که چاله‌های مالی مذکور، دو مشکل در جهت تأمین مالی سطح خُرد و خانوارها ایجاد کرده‌است، افزایش هزینه منابع مالی شامل نرخ سود، جرایم بانکی و ... را یکی از این مشکلات برمی‌شمارد و تصریح می‌کند:این مسائل باعث شده دسترسی به منابع مالی کاملا محدود شود؛ به عبارتی خانوارها به‌سختی می‌توانند از طریق نظام رسمی بانکی، منابع مالی خود را تأمین کنند؛ این عملکرد ضعیف نظام بانکداری کشور در دهه‌های اخیر در زمینه تخصیص منابع مالی باعث شده مردم برای رفع این دو مشکل سراغ واسطه‌های مالی یعنی همان صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی یا صنفی بروند. چشمی درباره تبعات تأمین منابع مالی خانوارها از طریق صندوق‌های خانگی نیز اظهار می‌کند: شکل‌گیری این صندوق‌ها بر اساس اعتماد و سرمایه اجتماعی است و این سرمایه می‌تواند هزینه مالی دریافت تسهیلات را کاهش دهد با این حال در مباحث مالی احتمال فرصت‌طلبی وجود دارد و ممکن است آسیب‌های مالی برای افراد به دنبال داشته باشد.

وی با تأکید ببهر این که برخی نهادهای مکمل می‌توانند احتمال این سوءاستفاده‌ها را کاهش دهند، تصریح می‌کند: برای مثال می‌توان با کمک نهادهای دولتی حساب‌های خاصی با چند امضا در بانک‌ها ایجاد کرد که بانک در آن نقش عاملیت داشته باشد و از این طریق تضمینی برای این تسهیلات ایجاد شود ،باید ارائه چنین خدماتی در بانک‌ها تعریف شود و از طریق ایفای نقش عاملیت بانک از بروز این سوءاستفاده‌ها جلوگیری کرد که بانک‌های خصوصی چنین قابلیتی را دارند.

منابع محدود بانکی برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه

معاونت سرپرستی شعب بانک ملی خراسان رضوی در گفت‌وگو با شهرآرا درباره دلایل رغبت مردم به وام گرفتن از صندوق‌های خانگی و غیر رسمی به قرض‌الحسنه بودن این تسهیلات اشاره و اظهار می‌کند: از طرفی منابع بانکی برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه محدود است و همین منابع محدود هم اولویت‌بندی و صرف وام‌های ازدواج یا پرداخت تسهیلات به افراد تحت پوشش برخی نهادهای حمایتی و ... می‌شود، طبیعی است که نتوان به تمام افراد متقاضی، تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کرد. حمید صفای‌نیکو ادامه می‌دهد: علاوه بر این، دریافت تسهیلات از بانک مستلزم ارائه تضامینی است در حالی که معمولا صندوق‌های خانگی بر پایه اعتماد شکل می‌گیرند و این تضامین را دریافت نمی‌کنند و از این منظر هم طرفداران زیادی دارند؛ همچنین در این صندوق‌ها معمولا تسهیلات خُرد پرداخت می‌شود و رقم‌ها کلان نیست بنابراین افراد ترجیح می‌دهند برای این مبالغ اندک خود را درگیر بوروکراسی‌های بانکی نکنند و نیاز خود را از طریق همین صندوق‌های خانگی برطرف کنند.

شهرآرا آنلاین؛

آماده‌باش ۵۰۰ آتش‌نشان در ایام سوگواری امام رضا(ع)

آتشپاد حسن جعفری، در گفت وگو با شهرآراآنلاین عنوان کرد: در ایام پایانی ماه صفر ۲۰ دستگاه خودرو آتش‌نشانی در ۴ خیابان‌ اصلی منتهی به حرم  و ۲ دستگاه در داخل محدوده حرم مطهر امام رضا (ع) به صورت آماده باش خواهند بود.

وی افزود: در سطح شهر و مکان‌های پرتردد ترافیکی، ۵۰ واحد سیار آتش‌نشانی مستقر و حدود ۶ دستگاه خودرو آتش‌نشانی نیز در ورودی‌های اصلی مشهد مقدس آماده خدمت به زائران هستند.

 وی در ادامه اظهار داشت: در این ایام روزانه حدود ۵۰۰ نفر آتش‌نشان به زائرین ارائه خدمت می‌دهند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی مشهد گفت: در ایام حضور زائران در مشهد از ۱۸۰ مکان استقرار زائرین بازرسی صورت گرفته و این بازرسی‌ها تا ۶ آذر ماه ادامه خواهد داشت و در حال حاضر ۴۰ نفر از بازرسان در حال  سرکشی به مکان‌های جدید استقرار زائران هستند.

آماده باش ۲۴ ساعته اورژانس در خراسان رضوی

رضا وفایی نژاد، در گفت‌وگو با شهرآرا آنلاین اظهار داشت: در ایام شهادت امام رضا(ع) جهت خدمت رسانی به زائران رضوی، ۲۱۴ دستگاه آمبولانس  برای مراقبت مصدومان حوادث ترافیکی و غیر ترافیکی در ۱۹۴ پایگاه (۸۴ پایگاه شهری و ۱۱۰ پایگاه جاده‌ای) در سطح استان خراسان رضوی فعال خواهد بود.

وی در ادامه عنوان کرد: همچنین پنج دستگاه اتوبوس آمبولانس به منظور رسیدگی به تصادفات جاده‌ای با تعداد مصدوم بالا آماده خدمت رسانی به زائران است.

وی افزود: دو بالگرد اورژانس و پوشش هوایی با شعاع پروازی  ۱۲۰-۱۵۰ کیلومتری شهر مشهد و سبزوار، برای کمک و خدمت رسانی به مصدومان و حوادث ترافیکی توسط امداد هوایی در سطح استان،فعال است.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: ثبت اطلاعات ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان مشهد و مشخص شدن نزدیک‌ترین آمبولانس با راه‌اندازی سیستم  اتوماسیون یکپارچه ۱۱۵ برای بهبود کیفیت خدمات فعال شده است.

وی عنوان کرد: به منظور هدایت عملیات مدیریت حوادث ویژه با تعداد چند مصدوم یا چند فوتی و نیز ارجاع صحیح بیماران بین بیمارستان‌های استان فعالیت اتاق بحران دانشگاه و  مرکز پایش مراقبت‌های درمانی به صورت ۲۴ ساعته فعال است.

رضا وفایی نژاد، اظهار داشت: نماینده اورژانس ۱۱۵ در مرکز کنترل ترافیک شهر مشهد برای انجام هماهنگی‌های لازم با سایر ارگان‌های امدادی و شهری مستقر خواهد بود.

 

فارس خراسان رضوی؛

اختصاص اعتبار600 میلیونی برای تأمین گونه‌های گیاهی ‌کم‌مصرف در مشهد

خلیل‌الله کاظمی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در مشهد،با بیان اینکه محیط شهری با محیط جنگلی و بیابانی تفاوت زیادی دارد، اظهار کرد: با این وجود، ما امسال دو قرارداد با اعتباری بالغ بر 600 میلیون تومان با بخش خصوصی و منابع طبیعی داریم تا از گونه‌هایی از درخت‌جات که مقاوم‌تر بوده و آب کمتری مصرف می‌کنند، استفاده کنیم.

وی افزود: از سوی دیگر ما در شهر با آلودگی هوا مواجهیم و برخی از این گونه‌ها مانند سوزنی برگ‌ها عملا نقشی در  تلطیف آلودگی هوا ندارند یا برخی دیگر جزو گونه‌های پرمصرف به شمار می‌روند، بنابراین باید یک حد و مرزی بین این موارد قائل بود.

معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری مشهد اضافه کرد: ما در کمربند سبز جنوبی مشهد بیشتر به سمت بهره‌گیری از گونه‌هایی که مصرف آب کمتری دارند، می‌رویم اما در داخل شهر تقریبا تلفیقی از هر دو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاظمی با اشاره به وضعیت احیای تونل سبز مشهد گفت: درخت‌کاری‌های آن انجام و درخت‌هایی از نوع افراشته و پهن‌برگ کاشته شده تا این تونل سبزی که در ذهن و خاطره مردم هست، مجدد احیا شود.

 

ایرنا خراسان رضوی؛

تراکم سنگین ترافیکی و جمعیتی در محورهای ورودی مشهد

هادی امیدوار روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی زائران پیاده هم اکنون به محدوده 70 کیلومتری مشهد رسیده اند و تراکم جمعیت در این محدوده ها بسیار بالاست.

وی اظهار کرد: در این میان تردد خودروهای ناوگان عمومی و نیز شخصی هم در طول محورهای منتهی به مشهد بسیار سنگین است.

وی افزود: بر این مبنا هم اکنون تمامی محورهای مواصلاتی ورودی به مشهد از کمربند 70 کیلومتری مملو از جمعیت زائران پیاده و نیز خودروهاست و در این شرایط رعایت احتیاط و سرعت مطمئنه از سوی رانندگان برای حفظ و سلامت خود آنها و نیز زائران پیاده بسیار ضروری است.

وی تاکید کرد: رانندگان در طول مسیرها با توجه به پایگاه ها و ایستگاه های صلواتی فعال شده استراحت مناسب و لازم را داشته باشند و از رانندگی های طولانی مدت، توام با خستگی و خواب آلودگی پرهیز کنند.

امیدوار افزود: صبح امروز در مسیر سبزوار - نیشابور یک حادثه واژگونی خودرو به علت خستگی راننده رخ داد که منجر به مرگ یک نفر شد.

وی گفت: هم اکنون از 70 کیلومتری محور قوچان - مشهد، نیشابور - مشهد و نیز محور تربت حیدریه - مشهد از رباط سفید و همچنین فریمان به مشهد و از 60 کیلومتری محور سرخس - مشهد و 20 کیلومتری محور کلات به مشهد و نیز شاندیز شاهد حجم گسترده ای از زائران پیاده در کنار ترافیک خودروی هستیم.

 

مشهد فوری؛

کرایه تاکسی گران نمی‌شود

به گزارش سایت مشهد فوری، مهدی علوی‌مقدم با اعلام این خبر،عنوان کرد: در ایام پایانی ماه صفر هیچ‌گونه افزایش نرخی در کرایه تاکسی نداریم  و نرخ‌ها برای تاکسی‌های خطی بر اساس مصوبه و برای تاکسی های گردشی طبق دستگاه‌های تاکسی متر مصاحبه می‌گردد.

وی اظهار کرد: تاکسی ها، شامل خطی، گردشی، تاکسی‌های فرودگاه،راه آهن و پایانه‌های مسافرتی در این ایام به صورت 24 ساعته آماده خدمت به زائران خواهند بود.

وی در ادامه افزود: در خیابان‌های اطراف حرم در حدود 1000 دستگاه تاکسی به صورت خطی و گردشی مستقر می‌باشند.

وی خاطر نشان کرد: در این ایام بیش از 50 ون در مسیر خیابان خسروی تا حرم مطهر، میدان توحید به بست شیخ شیرازی و از موکب های مبادی ورودی به سطح شهر به صورت صلواتی آماده جابه‌جایی زائران رضوی خواهند بود.

مدیرعامل تاکسیرانی مشهد، گفت: در صورت مشاهده تخلف از سوی رانندگان، مسافرین می‌توانند با شماره 137 روابط عمومی شهرداری تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/