محمد علی چمی گوی در گفت وگو باصبح توس درخصوص برنامه های فرهنگی دهه آخر صفر حرم مطهر رضوی اظهار داشت: یکی از برنامه های پر مخاطب در این ایام برگزاری برنامه "رسم دَعبَل " است.

وی با بیان اینکه رسم دعبل برای اولین بار در حرم مطهر رضوی برگزار می شود تصریح کرد: برنامه رسم دعبل با حضور شاعران خراسانی و کشوری به مدت ده شب در محل مسجد گوهرشاد،  شبستان گرم برگزار می شود.


مدیر موسسه آفرینش های هنری آستان قدس ادامه داد: در این برنامه هر شب ده شاعر به شعر خوانی آیینی میپردازند که مورد استقبال گسترده عموم مردم واقع شده است.

چمی گوی با اشاره به هدف برگزاری شعر خوانی آیینی در حرم مطهر رضوی تشریح کرد: شعر خوانی آیینی با هدف استفاده از شاعران بزرگی چون محمد مهدی سیار و شنيدن فضایل اهل بیت به زبان شهر بوده است.

وی از دیگر برنامه های فرهنگی حرم از اجرای تعزيه خوانی در میدان شهدا خبر داد و گفت: برنامه تعزيه خوانی با موضوع زندگی امام رضا ع در محل میدان شهدا برای زائران و مجاوران حضرت رضا ع برگزار می شود.

چمی گوی با اشاره به استقبال زائران و مجاوران از برنامه های فرهنگی اظهار داشت: با توجه به برگزاری برنامه ها برای اولین بار در حرم مطهر رضوی با رنگ و بوی هنری استقبال بسیار خوبی صورت گرفته است.

مدیر موسسه آفرینش های هنری آستان قدس با اشاره به استقبال گستره برنامه رسم دعبل گفت: این برنامه هر شب مخاطبین بیشتری را به خود جذب می کند و این نشاندهنده مقبولیت و جذابیت این برنامه برای زائران بوده است.

چمی گوی از برگزاری برنامه های فرهنگی در ایستگاه های فرودگاه و ترمینال خبر داد و اضافه کرد: اجرای این برنامه ها در ایستگاه های فرودگاه و ترمینال با استقبال گسترده ای روبرو شده است و علاوه بر این ها اجرای برنامه های زنده تلویزیونی در شهرهای طبس و قم هم از دیگر اقدامات فرهنگی استان قدس بوده است.

وی با اشاره به جامع بودن برنامه های فرهنگی حرم در ماه صفر جاری تصریح کرد: با مشارکت هنرمندان برنامه ها امسال از استقبال بی نظیری برخوردار شده است و انتقال فرهنگ رضوی از بعد هنری تاثیر بسیاری بر مخاطبان گذاشته که یکی از ویژگی های مثبت برنامه ها است.