به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی اصغر امینی امام جمعه بردسکن در خطبه های خود ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری پیامبر اعظم(ص)،امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) ،با اشاره به ایام سوگواری آل الله در ماه های محرم  و صفر از مسئولین و هیات امنای  تکایا و حسینیه ها خواست تا از ظرفیت این امکان و اعضای هیات مذهبی در طول سال استفاده کنند  و این ظرفیت ها محدود به ایام محرم و صفر نشود.

 

وی گفت: علاوه بر برگزاری مراسمات شهادت ائمه باید مراسمات میلاد و چند عید مهم مسلمانان و شیعیان گرامیداشته شود و حسینیه ها بهترین مکان برای برگزاری اینگونه مراسمات است.

 

امام جمعه بردسکن در بخشی دیگر از خطبه ها به زمین لرزه غرب کشور اشاره کرد و گفت:متاسفانه در فضای مجازی تبلیغات سوء مبنی بر عدم در اختیار گذاشتن کمک های مردمی به زلزله زدگان  منتشر میشود که به اینگونه شایعات نباید توجه شود و باعث تاثیر در حس همنوع دوستی مردم عزیز کشورمان شود زیرا ما به مسئولین کشوری اعتماد داریم و مردم هم از کمک های خود برای هم میهنانمان دریغ نکنند.

 

حجت الاسلام امینی نیز صحبتی در خصوص نظارت دقیق تر بر انجام پروژهای عمرانی داشت و بیان کرد:در هر نقطه از کشور که ساخت بناها مخصوصا بناهای عمومی مانند بیمارستان در حال انجام است باید نظارت دقیق تری صورت پذیرد تا دیگر شاهد تکرار حادثه تخریب بیمارستانی که در زلزله اخیر غرب کشور شد نباشیم.

انتهای پیام/