به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام والمسلمین میری امام جمعه مه ولات در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان مه ولات با اشاره زلزله هولناک استان های کرمانشاه و ایلام گفت: زلزله هولناکی اتفاق افتاد و بخش وسیعی از کشور را فرا گرفت که همه ملت ایران اظهار همدردی کردند با حادثه دیدگان و البته شما مردم و مسولین شهرستان باید در این راستا هر چه در توان دارند تلاش و کوشش نمایند.

 

امام جمعه مه ولات با اشاره به سومین عامل علل ماندگاری کربلا اشاره کرد و افزود: جامعیت سومین عاملی که باعث ماندگاری نهضت کربلا شد و کربلا یک نهضتی است که برای همه اقشار و برای همه گروه ها پیام و درس داشته است.

 

وی افزود: نهضت عاشورا کوتاه بود اما آنقدر پردرس و پر مطلب بود که حتی نه تنها واجبات بلکه امام حسین(ع) و یارانش به مستحبات اهمیت می دهد و یک نویسنده عالم مصری اهل سنت در کتابی نوشته ابو شهدا و در کتابش از امام حسین(ع) به عنوان پدر همه شهیدان یاد کرده است.

 

نماینده ولی فقیه در شهرستان مه ولات  چهارمین عامل نهضت کربلا را  "رهبری امام معصوم" برشمرد و یادآور شد: چهارمین عاملی که باعث ماندگاری نهضت کربلا شد رهبر امام معصوم بوده است و امام حسین(ع)سید و سرور بهشت  در راس نهضت عاشورا قرار گرفته است.

 

حجت الاسلام میری به تعبیر یکی از بزرگان افزود: هر کسی از یاران امام حسین(ع) که در کربلا بودند اگر خودشان به تنهایی مطرح میشدند یک خورشید بودند اما وقتی خورشید حضرت امام حسین(ع) بالا آمد و در راس قرار گرفت هر کدام از آنها به صورت یک ستاره ای منور شدند.

 

خطیب جمعه شهرستان مه ولات در خطبه دوم با اشاره زلزله هولناک استان های کرمانشاه و ایلام گفت: زلزله هولناکی اتفاق افتاد و بخش وسیعی از کشور را فرا گرفت که همه ملت ایران اظهار همدردی کردند با حادثه دیدگان و البته شما مردم و مسولین شهرستان باید در این راستا تلاش و کوشش نماییم.

 

وی با اشاره به فرمایشات امام راحل در خصوص حادثه دیدگان زلزله اشاره داشت و گفت: راضی نشوید که شما و اطفال عزیزتان در آسایش باشند و خواهران و برادران عزیزمان در رنج و تعب باشند.

 

حجت الاسلام میری در رابطه با فرمایشات رهبر عظیم شان کشورمان ضمن تقدیر و تشکر از کمک های قابل توجه دولت و ملت اظهار داشت: از همه کسانی که می توانند به نحوی در سبک کردن بار مصیبت و جبران خسارت موثر باشند درخواست میکنم به یاری آسیب دیدگان بشتابند ، دولت و مردم عزیز در بسیج امکانات و خدمات دهی به مردم منطقه تسریع نمایند.

 

امام جمعه مه ولات با اشاره به راهپیمایی عظیم اربعین امسال که مورد توجه رهبر بزرگوار قرار گرفته و رهبری فرمودند:راهپیمایی اربعین یک پدیده الهی بود که جمعیتی میلیونی که در تاریخ  نظیر نداشت و این روح مجاهدت روح آمادگی برای شهادت است که قابل تحلیل نیست بلکه یک پدیده الهی است.

انتهای پیام/