به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی و عرض تسلیت به مناسبت رحلت شهادت گونه پیامبر گرامی اسلام و همچنین شهادت امام حسن مجتبی (ع) پاره ای از صفات پیامبر گرامی اسلام را برشمرد و گفت: پیامبر اسلام بهترین اسوه و الگوی مسلمانان جهان است.

 

حجت الاسلام ایروانی گفت: یکی از مهمترین ویژگی های پیامبر(ص) همنشینی با بردگان و سلام کردن به کودکان و تکریم آنها بود.

 

وی تاکید کرد: همه مردم و مسئولین باید این صفت را الگوی خود قرار دهند و در برابر زیردستان رفتار متواضعانه و با مهر و محبت داشته باشند.

 

امام جمعه درگز در ادامه سخنان خویش ضمن عرض تسلیت پیشاپیش به مناسبت شهادت امام رضا(ع) گفت: در دوران امام رضا (ع) بیشترین گرایش مردم به ولایت شکل گرفت و مردم با موضوع مهدویت آشنا شده و برای دوران غیبت آمادگی بیشتری پیدا کردند.

 

حجت الاسلام ایروانی ضمن تقدیر و تشکر از حضور گسترده و حماسی مردم در پیاده روی روز اربعین، این حرکت بزرگ را مایه یاس و نا امیدی دشمنان و آبروی اسلام و مسلمین دانست و از مهمان نوازی ملت و دولت عراق که تداعی کننده شرایط بعد از ظهور است تشکر و قدردانی کرد.

 

امام جعمه درگز در ادامه سعد حریری را مهره سوخته آل سعود در لبنان و استعفای مشکوک او را طرح و توطئه آمریکایی و سعودی دانست و اشاره کرد: این حرکت قطعا باعث بی ثباتی و از هم گسیختگی این کشور خواهد شد و به شکرانه الهی مسئولین در لبنان اسیر این توطئه نشدند و با درایت سید حسن نصرالله این توطئه خنثی شد.

 

وی ضمن گرامیداشت هفته بسیج عنوان کرد: بسیج یک روحیه است، یک فرهنگ است و طبق فرمایش مقام معظم رهبری (مد ظله) فرهنگ بسیجی به معنای پیشرو بودن در همه عرصه های اساسی زندگی است.

 

امام جمعه درگز با اشاره به اینکه مردم و جوانان شهرستان نیاز به اشتغال دارند و برخی از همشریان عزیز با دست های خالی به دنبال این هستند که موقعیت های شغلی برای دیگران ایجاد کنند افزود: شایسته نیست حداقل تسهیلاتی که برای شهرستان در نظر گرفته می شود با رابطه و دادن رشوه از اهل آن دریغ شود و به دست نا اهلان بیفتد. این کار خیانت به اسلام، نظام اسلامی و امام و شهداست و از مسئولین نظارتی و دستگاه های قضای برخورد قاطع و نظارت بیشتر را خواستار شد.

 

حجت الاسلام ایروانی در پایان سخنان خویش وقوع زلزله عظیم و مصیبت بار غرب کشور که موجب خسارت های جانی و مالی فراوان شد را مایه تاسف و تاثر همگان دانست و ضمن عرض تسلیت، آرزوی غفران برای درگذشتگان این حادثه و صبر  و شکیبایی برای بازماندگان کرد.

 

انتهای پیام/