به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار داشت: زلزله اخیر در استان کرمانشاه آزمون الهی است هم برای مصیبت دیدگان این حادثه که صبر و شکیبایی پیشه کنند و هم برای مسوولان و مردم کشور که تمام توان خود را صرف خدمت رسانی به زلزله زدگان کنند.

 

وی به مردم توصیه کرد: کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به متولیان امر تحویل داده تا هر چه سریعتر به دست زلزله زدگان برسد.

 

حجت الاسلام عصمتی در بخشی دیگری از سخنان خود به هفته وقف اشاره و از آن به عنوان مهمترین صدقه جاریه یاد کرد و افزود: مومنین با وقف بناهای خود همیشه حیات جاوید در این دنیا داشته و بسیاری از نیازمندان و محرومان جامعه از خدمات آنها در دوران حیات و ممات بهره مند می شوند.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه امانتداری مسوولان در موقوفات و همچنین ضرورت موقوفات جدید را از مهمترین رویکردهای وقف برشمرد و گفت: بسیاری از امور برزمین مانده قرآنی، فرهنگی و اجتماعی در جامعه نیازمند واقفانی است که بتوان این امور را ساماندهی کرد‌.

 

وی  بیان کرد: هرچند شاید برخی اجاره موقوفات ناچیز و کم پرداخت  شود و به لحاظ سیستم اداری مانعی نداشته باشد اما خداوند بر همه چیز آگاه است و واقفانی که چنین موقفاتی در اختیار دارند لازم است نسبت به پرداختهای خود تجدید نظر کنند.

 

انتهای پیام/