محمد رجبی مدیر مجتمع اسلامی حضرت بقیه الله الاعظم در گفت وگو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: کاروان پیاده انصار الحسین (ع) که مسیر 2600 کیلومتری مشهد تا کربلای معلی را با پای پیاده طی کرده است، دوشنبه 29 آبان با استقبال رسمی مردم مشهد و جمعی از مسئولان استان خراسان رضوی وارد پایتخت معنوی ایران می شود.

وی افزود: این کاروان پیاده متشکل از 100 زائر  امسال برای هفدهمین سال متوالی طولانی ترین پیاده روی اربعین را از مشهد مقدس تا کربلای معلی با هدف زنده نگه داشتن اهداف قیام سید و سالار شهیدان انجام داده است و به نیابت از همه دوستداران و آرزومندان زیارت عتبات عالیات به زیارت بارگاه ملوکتی حضرت اباعبدالله الحسین مشرف شد.

رجبی گفت: این کاروان پیاده سوم شهریورماه امسال برای هفدهمین سال متوالی حرکت معنوی خود را با پای پیاده از مشهد مقدس تا کربلای معلی آغاز کرد و بعد از 75 روز پیاده روی و طی مسیر 2600 کیلومتری در شب اربعین حسینی به کربلا معلی رسید.

مدیر مجتمع اسلامی حضرت بقیه الله الاعظم افزود: این کاروان بعد از زیارت بارگاه ملکوتی اباعبدالله الحسین و حضرت عباس در کربلا، به زیارت بارگاه ملوکتی امیر المومنین حضرت علی در نجف اشرف مشرف شد و سپس به زیارت بارگاه ملکوتی ائمه معصوم در کاظمین و سامرا نایل آمد.

وی با اشاره به برنامه ریزی ها برای استقبال با شکوه از این کاروان افزود: مراسم استقبال از کاروان طولانی ترین پیاده روی اربعین، ساعت 8 صبح روز دوشنبه 29 آبان در عرصه میدان شهدا به سمت حرم مطهر برگزار خواهد شد.

رجبی با دعوت از اقشار مختلف مردم برای استقبال از این کاروان افزود: مراسم استقبال از این کاروان با حضور تعدادی از مسئولان استان خراسان رضوی، خانواده های معظم شهداء هیئت های مذهبی مشهد مقدس و جمع کثیری از مردم قدرشناس پایتخت معنوی ایران برگزار خواهد شد. سخنران اصلی مراسم حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان است و حاج احمد واعظی نیز در این مراسم مداحی خواهد کرد.

انتهای پیام/