به گزارش صبح توس؛ جاسم حسین پور ظهر امروز در بازدید از پروژه‌های سبزوار بابیان اینکه 60درصد از مدارس استان عمری بالای 30سال دارند اظهار داشت: این مدارس نیازمند نوسازی و بهسازی هستند.

 

وی بابیان اینکه یک هزار و 400میلیارد ریال اعتبارات ملی و استانی برای تجهیز نوسازی و ساخت مدارس استان در نظر گرفته‌شده است تأکید کرد: این مبلغ به پروژه‌های در دست اقدام تعلق خواهد گرفت.

 

حسین پور با  اشاره به اینکه برای ساخت و بهره‌برداری از تمام پروژه‌های در دست اقدام نیازمند اعتبار بالایی هستیم تصریح کرد: در حال حاضر 400طرح آموزشی در دست اجرا است که این رقم تنها بخشی از مشکلات موجود را برطرف می‌کند و برای اتمام پروژه‌های موجود نیازمند نگاه ویژه مسئولین به این حوزه هستیم.

 

مدیرکل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی با اشاره به نیاز مبرم توسعه و افزایش تعداد کلاس‌ها در استان ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون 500کلاس درس با هزینه 480میلیارد ریال ساخته و در چرخه آموزش استان قرارگرفته است.

 


وی همچنین به تحقق 70درصدی از مبلغ یک هزارمیلیاردی خیرین مدرسه‌ساز در طول سال جاری خبر داد و افزود: خیرین بازوی پرتوان مجموعه در ایجاد فضای های آموزشی استاندارد هستند.

حسین پور در پایان با اشاره به اینکه 10طرح آموزشی در سبزوار در حال ساخت است تأکید کرد برای اتمام این پروژه نیازمند تخصیص اعتبارات دولتی و مشارکت خیرین هستیم.

انتهای پیام/