به گزارش صبح توس؛ مجید رضایی رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان رشتخوار صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه به اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی و با تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی سبب رشد و ترقی جامعه می شود، گفت: یكی از راه‌های ترویج فرهنگ كتابخوانی در بین افراد مختلف جامعه، مردمی كردن کتابخوانی، تامین منابع و ایجاد انگیزه در یكایك افراد جامعه است.
 


وی در ادامه در رابطه با راه های تبلیغ و ترویج فرهنگ كتابخوانی در جامعه نیز گفت: از مهم ترین عوامل برای انجام این امر، ایجاد انگیزه و احساس نیاز به كتاب و كتابخوانی و ایجاد رفتاری به نام مطالعه میان مخاطبان در جامعه است.وی با اشاره به اینکه کتابخوانی علاوه بر علم‌اندوزی، وکسب دانش موجب تقویت حافظه در بین افراد است، گفت: بیشتر تحقیقات نشان می‌دهد که خواندن کتاب موجب تقویت حافظه افراد و حفظ سلامت حافظه در افراد مسن در دوران پیری خواهد شد.

 

 

رضایی در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در هفته کتاب ‌و کتاب‌خوانی در رابطه با برنامه‌های انجام شده در این هفته در سطح این شهرستان گفت: همزمان با آغاز هفته کتاب برنامه‌های متنوعی در سطح شهرستان از قبیل برگزاری نمایشگاه از تازه‌های رسیده به کتابخانه ها، اجرای زنگ کتاب در مدارس، و تقدیر از دانش آموزان کتابخوان، برگزاری جلسات مثنوی خوانی، بازدید مسئولین از کتابخانه، مسابقات نقاشی با موضوعات کتاب و کتاب‌خوانی و ... از جمله برنامه‌های هفته کتاب در سطح شهرستان رشتخوار بوده است.

 


رضای در ادامه همچنین از ثبت نام بیش از 700 نفر در 24 آبان در کتاب‌خانه‌های عمومی این شهرستان خبر داد، و افزود: همزمان با هفته کتاب بیش از 700 نفر به جامعه آماری کتاب‌خوان کتابخانه‌های عمومی شهرستان رشتخوار ثبت نام کردند، و هم‌اکنون بیش از 1800 نفر عضو در کتابخانه‌های عمومی دو شهر رشتخوار و جنگل در این شهرستان هستند.
 


هم‌اکنون شهرستان رشتخوار با جمعیت بیش از 60 هزار نفر تنها از دو کتابخانه عمومی در دو شهر رشتخوار و جنگل بهره‌مند است.

 انتهای پیام/