محمد روحانی در گفتگو با  صبح توس، در رابطه با فعالیت‌های بسیج سازندگی خراسان رضوی اظهار کرد: 30 آبان همایش «مقاومت جهادی و اعتلای اقتصادی» را داریم که در این برنامه به تشریح فعالیت‌های جهادگران در سال 96 و  فعالیت اقتصاد مقاومتی می‌پردازیم همچنین  از جهادگران و فعالان اقتصاد مقاومتی  تقدیر می‌شود.

وی در زمینه کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه بیان کرد: طبق نظر فرمانده کل سپاه پاسداران و سپاه امام رضا(ع) تمامی افراد بسیج در جمع آوری پتو، کنسروجات و کمک های مردمی در مساجد، حسینه ها و پایگاه‌های بسیج به یاری هلال‌احمر رفته اند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه تاکنون از سراسر استان کمک‌های زیادی دریافت کرده‌ایم افزود: به‌زودی کمک جمع‌آوری‌شده توسط هلال‌احمر به مناطق زلزله  ارسال خواهیم کرد.

روحانی در خصوص اعزام نیرو به مناطق زلزله‌زده بیان کرد:  باوجود آمادگی نیروهای بسیج در استان خراسان رضوی برای اعزام نیروی، اما در تماسی که با کرمانشاه داشتیم عنوان کردند نیازی به نیروی انسانی نیست و بیشتر به کمک‌های خوراکی و وسایل گرمایشی نیاز دارند.

وی افزود: به مناسبت شهادت امام رضا(ع) قرار است ده هزار پرس غذا و ده هزار دست لباس در بین زلزله‌زدگان توسط سپاه امام رضا(ع) توزیع شود .

وی در خصوص بهسازی دبیرستان فردوسی مشهد توسط آستان قدس بیان کرد: من اطلاعات از این موضوع ندارم اما باید گفت  توسط جهاد گران ما  121 مدرسه در سطح استان  بهسازی  و بازسازی‌شده که فکر می‌کنم مدرسه فردوسی هم جزو این مدارس بوده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه امام رضا(ع) عنوان کرد: ما آستان قدس را به‌عنوان یک خیره بزرگ می‌دانیم که در زمینه‌های مختلف کمک های خوبی به مستضعفین دارد.

انتهای پیام/