به گزارش صبح توس؛ محمد خباززاده امروز در جلسه شورای شهر کاشمر اظهار داشت: کشور ما در غم و اندوه رحلت حضرت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) بود که حادثه غمبار قربانی شدن تعداد زیادی از هموطنانمان در زلزله غرب کشور و به ویژه کرمانشاه بر غم و اندوه مردم ایران افزود.

 

وی ادامه داد: حوادث طبیعی همواره وجود داشته و مواردی مانند زلزله قابل پیش‌بینی نیست و لذا مردم باید تلاش کنند که بر اساس سنت‌های الهی زندگی کنند در غیر این صورت باید خسارت‌ها و آسیب‌ها را متحمل شویم.

 

رییس شورای شهر کاشمر تصریح کرد: زلزله از حوادثی است که در کشور ما زیاد به وقوع می‌پیوندند و تقریباً هر 10 سال شاهد یک زلزله مصیبت‌بار در کشور هستیم که باعث ویران شدن بسیاری از شهرهای ما می‌شود.

 

وی افزود: ما در کمربند زلزله هیمالیا به آلپ هستیم و لذا کشور ما زلزله‌خیز است و قسمت اعظم کشور ما در پهنه زلزله با خطر بالا قرار گرفته و چاره‌ای نیست جز آنکه ساختمان‌ها را با مقررات ملی ساختمان و بر اساس استانداردهای لازم بنا کنیم تا این مشکلات به وجود نیاید.

 

خباززاده خاطرنشان کرد: هم اکنون قوانین و مقررات لازم تدوین شده است و نیروی متخصص هم تربیت شده و تحصیل کرده‌اند و لذا باید بستر ساختمان سازی در کشور به گونه‌ای آماده شود تا شاهد اجرای درست قوانین ساختمان باشیم.

 

رییس شورای شهر کاشمر تأکید کرد: ساخت و ساز مسکن در کشور باید به دست کسانی باشد که در این موضوع دارای تخصص و تعهد کافی باشند و البته باید تأکید کنیم اگر کسی که ادعای تعهد دارد در کاری که تخصص آن را ندارد وارد می‌شود به گفته شهید چمران، حتماً فرد بی تعهدی می‌باشد.

 

وی ادامه داد: در مقررات ملی ساختمان هم عنوان شده است که ساخت و ساز باید به دست افراد دارای صلاحیت انجام شود ضمن اینکه قانون هم این را پیش‌بینی کرده است که ساخت‌ و سازهای مسکونی و اداری باید توسط افراد دارای صلاحیت باشند.

 

خباززاده گفت: امیدواریم این بستر توسط شهرداری و با همکاری نظام مهندسی فراهم شود که تمامی ساختمان‌سازی‌ها به سمت رعایت قوانین و مقررات و استانداردها باشد تا در هنگام وقوع زمین لرزه شاهد قربانی شدن هموطنان خود نباشیم.

 

وی با تشکر از مردم کاشمر که برای کمک به زلزله زدگان به صحنه آمده‌اند اظهار داشت: جمعی از جامعه پزشکی شهرستان در حال ثبت نام برای اعزام به مناطق زلزله‌زده هستند و لذا جا دارد از همه کسانی که در کمک به هموطنان آسیب‌دیده تلاش ‌می‌کنند به ویژه اصناف و بازاریان و جمعیت هلال احمر شهرستان تقدیر و تشکر کنیم.

 

انتهای پیام/