به گزارش صبح توس؛  28 آبان ماه شهادت امام رضا(ع) است، از این رو مشتاقان و شیفتگان حضرت شمس الشموس به صورت سواره و پیاده راهی مشهد مقدس می‌شوند تا در مضجع نورانی امام مهربانی ها قرار و آرام گیرند.

 

اهمیت و فضیلت زیارت امام رضا(ع) در منابع حدیثی اهل سنت و تشیع ذکرشده است و بسیاری از علما و دانشمندان برای بهره‌مندی از آن فضائل، به زیارت این امام همام مشرف می‌شوند و با توجه به این که دشمنان و معاندان نظام همواره با بیان مطالبی کذب، برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان می‌کوشند، بر ما واجب است که از جایگاه والای حضرت ثامن الحجج(ع) در قلوب شیعه و سنی، برای ایجاد همدلی بیشتر میان برادران اهل سنت و تشیع استفاده کنیم.

 

حجت‌الاسلام علی خادمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به پیاده روی زوار امام رضا(ع)، اظهار کرد: مشقت انسان در راه رسیدن به محبوبش امری بسیار نیکوست، بنابراین از خراسان شمالی مجموعا 62 هزار نفر راهی مشهدالرضا(ع) می‌شوند.

وی با بیان اینکه زائران در قالب 48 هیئت پیش به سوی حرم مطهر امام رضا(ع) پیش می‌روند، خاطرنشان کرد: از 62 هزار زائر حضرت ثامن الحجج(ع)، قریب به 11 هزار نفر در قالب زائر پیاده طی مسیر کرده و مابقی با اتوبوس، مینی بوس و ماشین های شخصی به سمت بارگاه منور امام هشتم حرکت می‌کنند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی عنوان کرد: یک کاروان اهل سنت در قالب طلاب، آخوند و معتمدین اهل سنت امروز از مسجد حنفیه بجنورد به مناسبت شهادت امام رضا(ع) راهی مشهد مقدس می‌شوند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه اربعین میان مردم بسیار مورد توجه قرار گرفته و جوانان توفیق زیارت امام حسین(ع) را پیدا می‌کنند اغلب زائران سواره حضرت شمس الشموس میان سالان هستند، با این وجود غالب زائران پیاده ولایت عشق را جوانان تشکیل می‌دهند.

 

همچنین حجت الاسلام احمد رضایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ ابراز کرد: تا به حال 32 کاروان به مشهد آمده اند که در هر کاروان میانگین 50 نفر حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه در مسیر پیاده روی اربعین حسینی اهل سنت خراسان جنوبی یک موکب راه اندازی کرده بودند، خاطر نشان کرد: روز گذشته دو اتوبوس که شامل 40 مولوی و 40 نفر از عموم مردم اهل سنت هستند راهی مشهد شده اند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اضافه کرد: این کاروان 80 نفره از پایانه مسافربری تا حرم امام رضا(ع) را پیاده رفته و سپس در مراسم تجمعی که آستان قدس رضوی برای مردم اهل سنت استان های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی و گلستان تربت داده، شرکت می کنند.

 

انتهای پیام/