به گزارش صبح توس؛ سید اصغر موسوی تبار  گفت: حرکت کاروانهای پیاده رضوی از این شهرستان به سمت مشهد از روز یکشنبه گذشته آغاز شده است. زائران پیاده در قالب 10 کاروان به صورت رسمی و به تعداد هزارو 915 نفر از 28 روستا و شهر کلات هستند.
فرماندار کلات افزود: 620 نفر از این زائران پیاده رضوی را زنان تشکیل می دهند. مسنترین فرد در این زیارت گروهی 74 ساله و کوچکترین آنها 12ساله است. همچنین 32 نفر از خانواده معظم شهدا و یکی از روشندلان کلاتی در میان زائران پیاده رضوی حضور دارند.
وی ادامه داد: 15 موکب پذیرایی در مسیر کلات به مشهد نظر گرفته شده که علاوه بر زائران پیاده میهمانان شهرستان و دیگر زائران بارگاه منور رضوی نیز از خدمات و امکانات آنها استفاده می کنند.
فرماندار سرخس نیز گفت: از ابتدای هفته جاری تاکنون هزار زائر پیاده رضوی از نقاط مختلف این شهرستان به سوی مشهد حرکت کرده اند. بر اساس ثبت نام صورت گرفته دست کم هفت هزارو 500 نفر در قالب 50 کاروان از سرخس به این سفر معنوی خواهند رفت.
حسین سنجرانی افزود: درمیان زائران پیاده ای که به حرم منور حضرت رضا(ع) مشرف می شوند برادران اهل سنت نیز در چند کاروان حضور دارند.
معاون فرماندار درگز هم گفت: همچون 15 سال گذشته امسال نیز از این شهرستان 670 نفر در قالب شش کاروان پیاده به پابوس حرم نورانی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) می روند. از این تعداد 240 نفر زن هستند.
حسن کاظمی افزود: مسنترین زائر 70 ساله و کم سنترین آنها 15 ساله است. سه روحانی و دو مبلغه خواهر این کاروانها را همراهی می کنند. 
وی گفت: با توجه مسیر ترانزیتی و کوهستانی درگز به قوچان حرکت کاروانهای پیاده در جاده قدیمی درگز- قوچان آغاز شده و در ادامه با عبوراز مسیرهای میانبر زائران پیاده از طریق چناران به مشهد مشرف خواهند شد.منبع؛ ایرانا