به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام علی سعیدی سه شنبه شب در دفتر امام جمعه مشهد افزود: نوع حرکت اربعین همان حرکت انقلاب اسلامی در سال 57 است و همین هم می تواند زمینه ظهور را فراهم کند که البته نیازمند توجه است و باید از آسیبهایی که ممکن است متوجه این حرکت شود جلوگیری کرد.
وی ادامه داد: جریان بالنده اربعین یک پیشینه تاریخی دارد و حضور مردم در یکی 2 سال اخیر واقعا حیرت آور است، پارسال از 60 کشور و امسال از 90 کشور در این مراسم شرکت کردند.
وی اظهار کرد: یک اندیشمند روسی آیین اربعین را نشانه ای از یک تحول عظیم در تاریخ بیان کرده که از آثار آخر الزمانی است. حضور افراد مختلف از کشورهای مختلف، از نماینده سابق کنگره آمریکا گرفته تا یک پروفسور روس نشانه اتفاقات مهمی در آینده است و ملت ایران باید خود را آماده کند.
نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب امروز فرمودند در یک پیچ تاریخی قرار داریم و به سمت بازسازی تمدن اسلامی حرکت می کنیم، افزود: باید ببینیم وظیفه و تکلیف ما در این نظام و برای ظهور چیست.
حجت الاسلام سعیدی با اشاره به توطئه های مختلف دشمنان در منطقه اظهار کرد: دشمنان به دنبال ایجاد یک اسرائیل جدید در منطقه بودند که حشد الشعبی وارد عرصه شد و کرکوک را نجات داد.
وی ادامه داد: از هنرهای جمهوری اسلامی، بومی کردن فرهنگ بسیج در عراق و سوریه و لبنان است و با کمترین هزینه دفاع را به داخل آن کشورها منتقل کرد و باعث شد عراق از سخت ترین و پیچیده ترین خطرها نجات یابد.
وی تمدن غرب را عقل محور خواند و افزود: عقل به تنهایی نمی تواند همه نیازهای انسان را تامین کند بلکه دین است که می تواند تار و پود زندگی بشر را بسازد. 
حجت الاسلام سعیدی افزود: تمدن غرب و شرق نتوانستند کاری برای بشر انجام دهند، حاصل تمدن غرب که در بن بست شدید قرار دارد، ترامپ است که همه مانده اند با او چه کنند و از این بهتر نمی شد مدل لیبرالیسم را زیر سوال برد.
وی گفت: مشکل بشر امروز این است که خدای خالق را قبول دارد اما خدای شارع را قبول ندارد. شیطان هم همین طور بود و تشخیص خود را بر امر خدا برتری داد.
وی افزود: نظام توحیدی بر یک مبنا قرار داده شده که امامت رکن اصلی این نظام است، رهبر را خدا تعیین می کند ولی معنایش این نیست که مردم نقش ندارند، در چنین حکومتی قدرت حاکمیت با مردم است و مردم تولید قدرت می کنند اما تولید حق از سوی باریتعالی است.
وی ادامه داد: حق حاکمیت با خدا است و قدرت حاکمیت با مردم، یعنی حق حاکمیت به رهبری اجازه فرمان می دهد که از سوی خداوند متعال نشات می گیرد اما حضور مردم به رهبری قدرت فرمان می دهد.منبع؛ ایرنا