سید محمد مهدی قائمی هاشمی در گفتگو با صبح توس؛ در رابطه با برنامه های دهه آخر صفر به ویژه شهادت امام رضا(ع) و استقبال از زائران پیاده عنوان کرد:  امسال ما ۱۵۰ مبلغ خواهر و برادر  را به ۳۰ موکب  اعزام کرده ایم.

وی با بیان اینکه یک سوم مبلغ ها خواهر هستند ادامه داد:  ۶ محور وجود دارد که دو محور مشهد ملک آباد و ملک آباد تربت حیدریه به دفتر تبلیغات داده شده است و مبلغمان ما به تبلیغ پرداخته اند.

مسئول اداره امور مبلغان دفتر تبلیغات خراسان رضوی بیان کرد: مبلغان در این 30 موکب به تصیح نماز، تبلیغ چهره به چهره،  بیان احکام، برگزاری حلقه های معرفت، دعا و زیارت و آداب زیارت  می پردازند.

قائمی هاشمی با بیان اینکه این مبلغان برخی هایشان به صورت شبانه روزی و برخی  به صورت پاره وقت فعالیت دارند اظهار کرد: به مناسب دهه آخر صفر و شهادت امام رضا (ع) ۱۰۰ مبلغ هم به روستاها و مناطق حاشیه ای و تلفیقی اعزام شدند.

وی در پاسخ به این سوال که در سطح شهر مبلغ و موکب برای پذیرایی از زائران دارند، عنوان کرد: ما در سطح شهر مبلغ و موکب نداریم چرا که  تبلیغ برای زائران پیاده در داخل  شهر مشهد به سازمان رسیدگی به مساجد و بعثه رهبری واگذار شده است.